Nedir bu Alexa

alexaAlexa merkezi ABD olup Amazon.com‘a ait olan internet sitesidir. Görevi diğer web sitelerinin web trafikleri ile ilgili bir takım bilgiler veren sitedir. Alexa istatistikleri Alexa Toolbar denilen tarayıcı programı yardımıyla kullanıcılarından alınan verilerden derler. Kendine göre sıralaması vardır. Sıralamayı ülke, kıta ve genel olarak ayırmıştır alexa. Neredeyse her sitenin alexa sıralaması vardır. Haftalık, aylık dünyada veya Türkiye’de ziyaret edilen ilk 100 siteyi bulabilirsiniz.

Aslında bu yazıyı yazmamın sebebi web ile ilgili ziyaretcilerde bilir, sitede Alexa hakkında yazılar yazıldığında alexa o sitenin sıralamasını yükseltiyor pozitif yönde. Yani daha ön sıralara atıyor. Saçmalıktır bence, ayıya dayı de köprü geç sonra vur tekmeyi git. Ama ayıda hakkediyor, her bal vereni köprüden geçirtirsen, o köprünün ne önemi kalır. Diyerekten bizde diyelim dedik bakalım sıralamada önemli bir fark oluyormu. Webmasterlar bu yazıdan sonra alexa sıralamamıza buradan bakabilir http://www.alexa.com/siteinfo/digitaldunyam.net#trafficstats

Review www.digitaldunyam.net on alexa.com

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.