Bir günde sosyal medya

Sosyal medya denince hemen akla gelen facebook, twitter, friendfeed… vs. Artık internet denildiği zaman ilk akla sosyal medya geliyor, fark etmesekte. İnternet medyasının nabzını tutan danielbrian.com ajansının bir günde insanların bu sosyal medyada neler yaşamış, paylaşmış 2.20 dakikalık video ile gözler önüne seriyor.

[vimeo]http://vimeo.com/17133929[/vimeo]

Yazıya alacak olursak, bir günde yani 24 saat içinde; 700.000 kişi Facebook’a üye olup, 1 milyardan fazla paylaşımda bulunuyor, Farmville’de 1 milyon dolar değerinde sanal ürün satılıyor, Twitter’a 300,000 kişi katılıp, dakikada 40,000’den fazla tweet toplam 64 milyon tweet paylaşılıyor, Youtube’a 1.1 milyar saat video yükleniyor. Ve son olarak danielbrian.com sonucuna göre kullanıcıların %14 kısmı normal reklamlara kulak asarken %90’lık kısmı sosyal medyayı dinliyor. Ve bizim de buradan çıkarabileceğimiz sonuç ise sosyal medyanın ne kadar güçlü olduğunu unutmamak.

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.