Bilgisayarın beyne zararları

Artık teknolojinin yeni gözdesi olan BİLGİSAYAR, hayatımıza kattığı bir çok yarar ile zararlara da yol açabilmektedir. Günümüzde ki bir çok işlemleri artık Bilgisayardan yapmak o kadar basit ve kolay ki işte bu tam aradığım şeydi diyebileceğimiz nokta da görevini sürdürmektedir. Herkes sadece yararlarından bahsetmekte olduğu için bende beyne olan zararlarını inceleyip sizler için toparladım arkadaşlar.

bilgisayarin-beyine-verdigi-zararlar

Öncelik olarak küçük çocuklarımızı, kardeşlerimizi Bilgisayar ortamlarında fazla tutmamaya çalışacağız. Onların başına gelebilecek zararlar biz yetişkinlere göre daha fazladır. Çünkü, çocuklar oyunlardan o kadar etkilenmekte ki bir oyunu oynarken o bölümü geçemediklerinde kendilerini strese sokabiliyorlar. Ve stresin insana olan etkisini ise şöyle sıralayabiliriz. Baş ağrısı, Çene tutulması veya Ağrısı, Kekelemek, Ürperme, Baş dönmesi, Terlemek, Kızarmak sizlere sadece bir kaçını saydım bunlardan her hangi birisi çocuklarda veya yetişkinlerde görülmektedir. Bunlar olursa beyne verdiği zararlar ile daha büyük sonuçlar doğurabileceğini kesinlikle unutmamanızı tavsiye ediyorum. Bilgisayar o kadar enteresan bir icattır ki insanın kahvaltı yapmasını engeller ve kahvaltı yapılmadığı taktirde kan şekerimiz düşer bunun sonucunda ise beynin beslenmemesi sonucunu doğurur. Bilgisayarın Beyne verdiği zararların içerisinde Unutkanlık, odaklanamama, konsantrasyon eksikliği, duyamama, öğrenme veya ezberleme, dikkatsizlik, kekeleme gibi sonucu çok büyük durumlarla karşı karşıya gelebiliriz.

Ayrıca uzun süre bilgisayar başında oturmak yetişkinlerde ve çocuklarda fiziksel sorunlara yol açabilir. Bu sorunlardan bazıları ise, göz rahatsızlığı, radyasyon, dik duramama, boyun ağrısı, beyin ağrısı gibi olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Sizlerde çocuklarınızı düşünerek daha dikkatli Bilgisayar kullanma ortamı düzenlerseniz, sizler ve çocuklarınız için daha sağlıklı olur.

“Bilgisayarın beyne zararları” üzerine bir yorum

Yorumlarınızı burada yayınlamak isteriz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.