Archive for Ocak, 2014

Twitter hatası sonucu sınırsız takipçi kazanma

Salı, Ocak 28th, 2014

Sosyal medyanın gücü, pastası her geçen gün artıyor. Bu pastadan pay alabilmek, yer edinebilmek için insanlar birbirleri ile yarışıyor. Bu yapının içinde en güçlü araçlardan biriside twitter. Twitter da yani sosyal medyada söz sahibi olabilmenin en önemli etmeni, takipçi sayısı ile belirleniyor. İnsanlar, şirketler vs. bu takipçi sayılarını arttırmak için legal veya illegal(genel olarak konuşmuyorum) bir şekilde arttırıyor.

Karnesh Mehrah isimli blog yazarı, twitter’ın fark edemediği hatası sonucunda sınırsız olarak takipçi saysını arttırmayı başarmış. Tabi twitter fark edip bulana kadar. Videodaki gibi basit bir javascript kod sayesinde tarayıcı üzerinden takip butonuna basarak takipçi sayısı artabiliyor.

Twitter’daki takipçi sayınızı istediğiniz kadar yükseltmek sadece 10 Liradan başlayan fiyatlarla! En uygun twitter Türk takipçi fiyatı ile sizde hemen SadeceOn’a gelin ve takipçi sayınızın hızlı yükselişinin tadını çıkarın. Müşteri memnuniyeti ve güvenli ödeme garantisi sunan SadeceOn, twitter hesabınız için ihtiyacınız olabilecek tüm hizmetleri size sunuyor. Takipçi hizmetlerinden beğeni hizmetlerine, retweet ve favori hizmetlerinden trending topic hizmetlerine kadar tüm twitter hizmetlerini SadeceOn’da bulabilirsiniz.

Kod sayesinde günlük twitter takipçi sayısına kadar artabiliyor.

İstanbul’u kameralarla canlı izleyin

Pazar, Ocak 26th, 2014

İstanbul Büyük Şehir belediyesinin sunmuş olduğu kamera hizmeti sayesinde İstanbul’un turistlik bir çok yerini 7/24 canlı olarak sesli-sessiz(bir çoğu sesiz) izleyebiliyorsunuz.

istanbul-tursitlik-kamera

tks.ibb.gov.tr adresinden ulaşabileceğiniz kamera görüntülerinde sol tarafta bulunan listede istediğiniz mekanın kamera görüntülerine ulaşabiliyorsunuz.

Canlı izleyebileceğiniz mekan listesi;

Anadolu Hisarı
Bağdat Caddesi 1
Bağdat Caddesi 2
Beyazıt Kulesi 1
Beyazıt Kulesi 2
Beyazıt Meydanı
Büyük Çamlıca
Cebeci Hayvan Barınağı
Duatepe
Dragos
Eminönü (Sesli)
Eminönü
Emirgan
Eyüp Sultan (Sesli)
Eyüp Sultan
Galata
Hasdal Hayvan Barınağı
Hidiv Kasrı 2
Hidiv Kasrı 1
İstiklal Caddesi 2
İstiklal Caddesi 1
Kadıköy
Kapalı Çarşı
Karaköy
Kız Kulesi
Küçük Çamlıca
Metrohan
Miniatürk
Mısır Çarşısı
Pierre Loti
Salacak
Saraçhane 1 (Sesli)
Saraçhane 1
Saraçhane 2
Sepetçiler Kasrı
Sultanahmet 2
Sultanahmet (Sesli)
Sultanahmet
Taksim
Tuzla Hayvan Barınağı
Ulus Parkı
İstanbul Caddesi Kavşak ve Bağlantı Yolları

Kısırlığa yeni çözüm Piezo Elektrik Yöntemi

Çarşamba, Ocak 22nd, 2014

Sağlık konuları dikkat ve kararlı bilgi gerektirdiği için blogumuz da pek yer vermiyoruz. Ancak bu “Kısırlığa ‘elektroşok’lu çözüm‏” haberi yayınlamanın faydalı olacağını düşündüğümüz için bülten olarak gelen makaleyi olduğu gibi aktarmak istedik.

kisirlik-cozum-yontemleri

Kısırlığa yeni çözüm olarak keşfedilen Elektroşok(Piezo Elektrik Yöntemi) yöntemi şöyle;

-Elektroşok bebek getirdi
-Yumurtalarında hiç döllenme görülmeyen veya tüp bebek denemelerinden sonuç elde edilemeyen hastalar için uygulanan Piezo Elektrik Yöntemi, gebelikle sonuçlandı
-Türkiye’de ilk kez Gen-Art Tüp Bebek Merkezi’nde uygulanan yöntemle mikroenjeksiyondan 30 dakika sonra yumurtalara verilen elektrik, sperm hücresine yardımcı olarak yumurtalarda aktivasyon sağladı ve döllenmeye yol açtı

ANKARA – Yumurta veya spermlerinden kaynaklanan sorunları nedeniyle tüp bebek denemelerinde başarısız olan çiftler için Türkiye’de ilk kez Gen-Art Tüp Bebek Kadın Sağlığı ve Üreme Biyoteknoloji Merkezi’nde uygulanan yöntemle elektrik akımı verilen yumurtalarda aktivasyon sağlanarak, döllenme meydana geldi. Piezo Elektrik Yöntemi olarak adlandırılan uygulama ile çocuk sahibi olmaları imkansız görünen hastaların sağlıklı doğumları gerçekleşti.

Latince “sıkıştırmak, basınç uygulamak” anlamına gelen “piezo” ön ekinden türetilen “piezo elektrik” kavramı, üzerine mekanik bir basınç uygulanan bazı kristal ve seramik malzemelerde elektrik gerilimi oluşması şeklinde tanımlanıyor. Piezo elektrik yöntemi, çok çeşit füzyon uygulamaları ve klonlama çalışmaları ile kök hücre deneylerinde dünya çapında kullanılıyor. Tekniğin tüp bebek uygulamalarında kullanımı ise uluslararası makalelerde yer almaya başladı.

Türkiye’de ilk kez Gen Art Tüp Bebek Merkezi’nde uygulanan yöntem, prestijli bilim dergileri arasında yer alan Fertility and Sterilitiy’de dünyadaki en geniş seri olarak yayınlandı. 612 yumurtaya uygulanan işlemde, döllenme yüzde 30.6 olarak belirlendi.

Tekniğin uygulanması ile önceki tüp bebek denemelerinde hiç döllenme elde edilemeyen, hiç embriyo transferi yapılamamış vakalarda, mikroenjeksiyor işleminden 30 dakika sonra yumurtalara piezo elektrik veriliyor. Yumurta aktivasyonunu tetikleyen yöntemle döllenme elde ediliyor. İşlemde yumurtalar ‘mikro tabak’ adı verilen cam kaplar içerisinde paralel iki elektrot arasında özel hazırlanmış tampon çözelti içine konuluyor. Elektro Hücre Manipulatör cihazı ile hücrelere belli düzeyde akım veriliyor. Elektrik akımı, sperm hücresine yardımcı olarak yumurta aktivasyonunu sağlayıp döllenmeyi kolaylaştırıyor.

Klonlama ve hücre füzyonunda kullanılan elektro manipülatör cihazını yurt dışından getirterek, yumurta hücreleri için optimize eden Gen-Art’ta bu alandaki ilk hasta, önceki iki tüp bebek denemesinde hiç bir emriyo gerçekleştirilemeyen kadın oldu. Yumurta sayısı ve morfolojisi açısından sorunu bulunmayan, ancak hamile kalamayan hastanın, mikroenjeksiyon sonrasında yumurtalarının yarısına piezo elektrik akımı verildi. Diğer yarısına ise konvonsiyonel ICSI yapıldı. Ertesi gün sadece piezo elektrik verilen grupta döllenme meydana geldi. Ekip, uygulamayı benzer durumdaki hastalar için de uygulamaya başladı. İlk planda 6 bebeğin dünyaya gelmesi ile sonuç alınan merkezde, söz konusu çalışma yaygınlaştırıldı. Bu tekniğin, spermi olmayan veya sadece hareketsiz spermleri bulunan hastalar için de uygulanabilmesi yönünde çalışmalar sürdürülüyor.

İstanbul Bilim Üniversitesi Tıbbi Biyoloji ve Genetim Anabilim Dalı Başkanı ve Gen-Art Direktörü Prof. Dr. Volkan Baltacı, bazı hasta gruplarının, kısırlık tedavilerinde uygulanan klasik tüp bebek – mikroenjeksiyon yöntemlerinden fayda göremeyebildiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Örneğin total fertilizasyon (döllenme) bozukluğu olarak nitelediğimiz bir grup vakada, tüp bebek denemelerinin hiçbirinde embriyo elde edilememektedir. Bu vakalarda klasik tüp bebek uygulamalarını tekrarlamak anlamsızdır. Mikroenjeksiyon uygulamasını takiben döllenme görülememesinin altında yatan temel problem, yumurtanın aktive olamamasıdır. Bu grup hastalarda tüp bebek uygulamasında mikroenjeksiyon aşamasını takiben piezo elektrik adı verilen özel bir elektrik akımını yumurtaya uygulayanak, döllenmeye karşı dirençli olan yumurtanın aktive edilmesi mümkün olmakta ve döllenerek embriyo haline geçmesi mümkün olabilmektedir. Bu yöntemle daha önceden üst üste 2-4 kez tüp bebek denemesinde hiç embriyo elde edilememiş hastalarda istatistiksel olarak anlamlı oranlarda embriyo ve gebelik elde edilmesi mümkün olmaktadır. Bilimsel dergilerde de yayınlanmış bulunan ve önemli bir uygulama alanı bulmuş olan piezoelektrik uygulaması, döllenme bozukluğu bulunan hastalarda yüz güldürücü sonuçlar vermektedir. Diğer yandan bu yöntem, yine hiç hareketli sperm hücresi olmayan erkelerde döllenme ve gebelik oranlarını arttıran alternatif bir tedavi olarak ta umut verici sonuçlar sağlamıştır.”

Prof Dr. Volkan Baltacı kimdir?

Volkan Baltacı 1964 Ankara doğumlu. Ankara Üniversitesi TIP Fakültesi’nden 1988 yılında mezun oldu. Tıbbi Genetik Uzmanlık eğitimini 1993 yılında tamamladı ve 1999’da bu dalda doçentlik ünvanı aldı ve şubat 2008’de profesörlüğe yükseldi.Evli ve iki çocuk babası Baltacı halen İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı Başkanı.

Takdir ve teşekkür belgesi hesaplama siteleri

Salı, Ocak 21st, 2014

Yarıyıl tatiline girmeden önce öğrencilerin en çok merak ettiği konu Takdir ve Teşekkür belge hakkı hesaplamak. Takdir ve teşekkür belgesi hesaplama siteleri şöyle;

takdir hesaplama

teşekkür hesaplama sitesi

takdir teşekkür hesaplama

Builtwith ile web site teknolojisini öğrenin

Cumartesi, Ocak 18th, 2014

Gördüğünüz herhangi bir web sitesinin alt yapısından hangi yazılım teknolojileri, nasıl bir sunucuda barındığını, ne tür reklam platformlarından yararlandığını öğrenebilmek için builtwith.com‘dan öğrenmek istediğiniz sitenin adresini girmeniz yeterli.

web-site-alt-yapi-ogrenme

Bu site ile birlikte alt yapısı wordpress olan merak ettiğiniz sitenin kullandığı eklentileri öğrenebiliyorsunuz.

İnternet den araba siparişi devri başladı mı

Cumartesi, Ocak 11th, 2014

Amerika da amazon.com yani internet üzerinden araba siparişi verildi. Reddit paylaşım sitesindeki bir kullanıcı komşusuna gelen dev koli paketinin resmini paylaştı. İnternet üzerinden buda mı olur dedirten cinsteki bu alışverişin aslı şöyle;

internetten-araba-almak

Amazon.com ile Nissan yapılan kampanya sonucunda 3 şanslı kişiye Versa modelini evlerine kadar Amazon.com kolisi ile taşıma sözü verilmiş. Resimlerde de o paketi görüyorsunuz.

amazon-nissan

Turkcell heryöne 500 dk 1 gb internet 30 TL

Cuma, Ocak 10th, 2014

Turkcell gençlere özel konuşma + internet kampanyası. Genç Turkcell’lilere özel Faturasız kaçmaz ikili paket tarifesi ile 30 TL’ye heryöne 500 dakika ve 1 GB internet. 30 Nisan 2014 e kadar yararlanabileceğiniz kampanya hakkında daha fazla bilgi için tıklayın; http://gnctrkcll.turkcell.com.tr/tarife/faturasiz-kacmaz-ikili-paket

kacmaz-ikili-paket

Tarife detaylı bilgi;

 • Kaçmaz İkili Paketi’nden Hazır Kart gençTarife ve GençPlus tarifelerindeysen ya da diğer Hazır Kart tarifelerinde olup 25 yaşından küçüksen faydalanabilirsin.
 • Kampanya kapsamında Kaçmaz İkili Paketi’ne tüm vergiler dahil (%18 KDV ve %25 ÖİV) 30 TL’ye sahip olabilirsin; tek yapman gereken IKILI yazıp 2222’ye göndermek.
 • Paketteki her yöne dakika ve internet hakkını yurt içinde kullanabilirsin.
 • 1GB internetin ücretlendirme periyodu 100kb, her yöne dakikaların ücretlendirme periyodu 60 saniyedir.
 • Paketindeki her yöne dakikalar bittiğinde bulunduğun tarifenin ücretleri ve ücretlendirme periyodları ile ücretlendirilirsin.
 • 1 GB paketi 30 günlük geçerlilik süresinden önce tüketilirse, 30 günün sonuna kadar olan dönemde paket aşımı 100KB’ı 1 kuruş olarak ücretlendirilir. 30 gün bittikten sonra bulunduğun tarifenin ücretleri ve ücretlendirme periyodları ile ücretlendirilirsin.
 • Kaçmaz İkili paketinden 30 Nisan 2014’e kadar 3 defa yararlanabilirsin.

TemplateMonster’dan premium temalar kazanmak istermisin ?

Perşembe, Ocak 9th, 2014

Bildiğiniz gibi TemplateMonster uzun geçmişi ile web sektörüne yerleşmiş yenilikçi bir tasarım mağazası, bu mağazada zengin bir koleksiyon ve her kullanıcıya uygun bir web tasarımı bulabilmeniz mümkün. Yenilikçi tavırları ile göz dolduruyor ve uzun yıldır bu sektörde her zaman ilk sıraları zorluyor ve bundan sonrada zorlayacak gibi görünüyor.

wordpress-premium-tema-cekilisi

Bugün neden TemplateMonster firmasından bahsediyorum derseniz, firma yetkilileri ile yaptığım görüşmeler sonucunda siz değerli okuyucularıma bu firmada bulunan ürünlerden hediyeler vermek niyetindeyim. Ancak bu hediyeleri sınırlı sayıda sunabileceğim için sizlere özel bir çekiliş düzenleyip bu çekiliş doğrultusunda kazanan 3 şanslı okuyucuma hiçbir kısıtlama olmadan diledikleri TemplateMonster Premium temalarından hediye edeceğim. Elbette ürünleri lisansları ile birlikte alacaksınız. Ayrıca bir Premium tema sahibi olmanın bütün özelliklerinden sınırsız bir şekilde yararlana bileceksiniz. (Ürün lisansı, ömür boyu tema desteği vb.)

Herhangi bir neden den dolayı bir Premium Tema sahibi olmak isteyebilirsiniz. Çekilişe katılın ve bir Premium Tema sahibi olmanın tadını çıkarın!

Premium Tema Çekilişine Katılmak için Ne Yapmalıyım ?

Öncelikle bu çekilişe katılabilmek için projenize uygun bir tema seçiminde bulunmalısınız, bu WordPress, Joomla, osCommerce veya istediğiniz herhangi bir kategoriden projenizin ihtiyacına göre dilediğiniz herhangi bir temayı seçmekte özgürsünüz, bir kısıtlama söz konusu değildir.
Ayrıca çekiliş hakkı kazanabilmek için makalenin altında bulunan yorum satırına şu sorunun cevabını vermeniz gerekiyor;

 • Hangi TemplateMonster temasını ve neden kazanmak istediğinizi belirtin.

Örnek cevap olarak bu kadar kolay cevaplayabilirsiniz.

Bir gece kulübü projesi aldım bu yüzden #46021 Responsive WordPress Temasının ihtiyaçlarımı karşılayacağını düşünüyorum.

digitaldunyam.net ile birlikte bir premium tema kazanmak bu kadar kolay. Sizde aynı fikirdesiniz değil mi ?

Çekilişe Katılan Okuyucularımızın Dikkat Etmesi Gerekenler!

 • Her okuyucumuz çekilişe yalnızca bir sefer yorum yazarak katılımda bulunabilir.
 • Kazanan okuyucularımıza mail yolu ile ulaşılacağı için lütfen vermiş olduğunuz mail adresinizin doğruluğundan emin olun.
 • Çekiliş 09/16 Ocak.2014 tarihleri arasında geçerliliğini koruyacaktır.

Bana çıkmaz demeyin, mutlaka şansınızı deneyin beklide o şanslı kişi sensin! Bizi takip etmeye devam edin digitaldunyam.net ekibi olarak şimdiden hepinize bol şanslar dileriz.

[alert alert_type=”info” ]random.org ile yapılan çekiliş sonucunda hediyeyi kazanan arkadaşlar;

kadir çankaya – k….@…com
Mehmet – b…@b…..com
Levent Ergönül – l….@….com

Yedekler sırasıyla;
Onur – o……@……com
murat – i…@….com
Gökhan Yaşar – g…..@…….com

[/alert]