Archive for Ağustos, 2013

Turkcell Gebze isimli telefonunu tanıttı

Çarşamba, Ağustos 21st, 2013

Turkcell’in beklenen yerli akıllı telefonu Gebze tanıtıldı. Kod adı Gebze olan telefonun modeli T40 temel özellikleri şöyle;

turkcell-gebze

Android 4.1 işletim sistemi
1.2 GHZ çift çekirdekli Qualcomm 8225 işlemci
1 GB RAM, 4 GB Dahili Hafıza
4 inç 480×800 LCD IPS Ekran
5 MP arka Kamera
0.3 MP ön Kamera

turkcell-t40-fiyati

Yeni Turckcell T40 fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi hakkında daha fazla bilgiye bu http://www.turkcell.com.tr/Downloads/bireysel/html/t40/index.html adresten ulaşabilirsiniz.

Turkcell SMS Plus ile yeni bir dönem başlıyor

Pazartesi, Ağustos 12th, 2013

Turkcell Türkiye’de SMS Plus ile yeni dönem başlatıyor. Turkcell, kullanıcılarının kısa mesajlarını daha verimli kullanabilmeleri için SMS’e yeni özellikler kazandırıyor.

sms_plus_abonelik

SMS Plus ile gelen özellikler;

Sms Yönlendirme : Çağrı yönlendirme gibi kapalı bir telefona gelen mesajları başka bir hatta yönlendirebilirsiniz.

SMS Engelleme : Bu özellik sayesinde istenilmeyen mesajları, numaralar gibi engelleye bilirsiniz.

Otomatik imza : Genellikle E-posta kullanırken otomatik eklettiğiniz imza(kişisel, vb. bilgiler) içeren yazıyı 40 karaktere kadar yazabilirsiniz.

SMS Arşivleme : Önemli, önemsiz tüm mesajları hafıza sorunu olmadan saklayabilir, tekrar tekrar kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

SMS Plus paket fiyatı, SMS Plus paket için aylık olarak KDV ve ÖİV dahil yalnızca 1,99 TL. İlgili basın bülteni aşağıdaki gibidir;

Turkcell, Türkiye’de bir ilk olan SMS+ ile mesajlaşma deneyimini bir üst boyuta taşıyor. SMS+ sayesinde kısa mesajların kontrolünü ele alan kullanıcılar, artık mesajları yönlendirebiliyor, istemediği kişilerden gelen SMS’leri engelleyebiliyor, kısa mesajlarını arşivleyebiliyor ya da mesajlarının altına otomatik olarak imzasını atabiliyor

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, kısa mesajla haberleşmeyi çok daha etkin ve kolay hale getirecek bir yeniliği abonelerinin hizmetine sunuyor. SMS hizmetlerine katma değer sağlayacak servisleri Türkiye’de ilk kez hayata geçiren Turkcell’in SMS+’ı, SMSYönlendirme, SMSEngelleme, SMSArşivleme ve OtomatikİmzalıSMS servislerinden oluşan bir paket.

İstediğin kişiyi engelle, istediğin mesajı yönlendir

Turkcell’in SMS+ paketi, abonelere SMS’leri üzerinde kontrol sahibi olma şansı sağlıyor. SMSEngelleme servisi abonelere iki alternatif sunuyor. Sadece belirli numaralardan SMS almak isteyenler 100 kişilik bir izin listesi oluşturabilirken, SMS alımını herkese açık tutup bazı numaralardan gelecek mesajların kendilerine ulaşmasını istemeyenler 50 kişilik bir engelleme listesi belirleyebiliyor. SMSEngelleme ile sadece kişiler arası mesajlar engellenebiliyor.

Cep telefonunu evde unutan, şarjı biten ya da daha aktif olarak kullandığı başka bir cep telefonu bulunanlar için ise SMSYönlendirme hizmeti hayat kurtarıyor. Yönlendirmenin ardından gönderilen kısa mesajlar tanımlanan bir e-posta adresine ya da başka bir Turkcell hattına ulaşıyor.

Turkcell, gönderdikleri mesajların kendisini yansıtmasını isteyen abonelerine 40 karakter hediye ediyor. OtomatikİmzaSMS servisine üye olan aboneler ister görevlerini, ister takımlarının sloganını ister bir şarkı sözünü ya da güncel durumlarını SMS’lerinin sonuna ekleyerek, kişisel mesajlar oluşturma şansına sahip oluyor.

SMSArşivleme servisine abone olanlar, sevdikleriyle paylaştıkları özel anları yansıtan ya da bazı gerekli bilgileri içeren SMS’leri hafıza sorunu olmadan saklayabiliyor ve ihtiyaç duyduğunda kolayca ulaşıyor. Bu servis sayesinde kişilerden gönderilen ve alınan tüm mesajlar, tanımlanan bir mail adresinde arşivleniyor.

SMS+ servis paketi içerisinde yer alan yönlendirme, arşivleme, engelleme ve otomatik imza hizmetlerinden yararlananlar paket için aylık olarak KDV ve ÖİV dahil yalnızca 1,99 TL ödüyor. Gençler ise Gece SMSPlus Paketini alarak hem SMS ihtiyacini karşılıyor hem de SMS+ özelliklerinin tümünden ücretsiz faydalanabiliyor.

SMS+’a paket olarak abone olmak istemeyen Turkcell aboneleri ise paketteki dilediği servisi aylık KDV ve ÖİV dahil 0,99TL’ye kullanabiliyor.

Burak Sevilengül: SMS+ kısa mesajda bir devrim

SMS+ servisinin telefon kullanıcılarına getireceği faydalara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, SMS kullanımının başta gençler olmak üzere tüm telefon kullanıcıları için önemli bir alternatif haberleşme yöntemi olduğuna işaret etti. Sevilengül, “Özellikle yönlendirme ve engelleme hizmetleri SMS kullanımında bir devrimi işaret ediyor. İş ve özel amaçlı iki hattı bulunduğu için iki telefon taşımak istemeyen ve bu nedenle birindeki çağrıları diğerine yönlendirenler için SMS’ler sıkıntı oluşturuyordu. Aynı şey telefonunu unutan ya da şarjı bitenler için de geçerliydi. SMSYönlendirme servisi artık buna çözüm oluşturuyor. Ayrıca yoğun SMS trafiğinden ya da bazı numaralardan gelen SMS’lerden rahatsız olanlar kendileri için izin ya da engelleme listeleri oluşturabiliyor” diye konuştu.

SMSPlus yaz 2222’ye gönder

SMS+ servis paketine abone olmak için SMSPLUS yazarak 2222’ye göndermek, Turkcell Online İşlem Merkezi’ni ziyaret etmek ya da 532’yi aramak yeterli.

Android temizlik uygulaması Clean Master

Perşembe, Ağustos 8th, 2013

Android cihazların en çok sıkıntı çekilen durumda, bir süre kullanıldıktan sonra kapat-aç yapmadıkça performansı düşmektedir. Bunun nedeni çalışır durumda geçici dosyaların oluşturulması, geçici belleğin dolması vb. gibi çeşitli nedenlerden dolayı cihaz açılıp kullanıldıktan gözle görülür derecede yavaşlama olur.

android-hizlandirma-programi

Clean Master isimli program bu durum için üretilmiş biçilmiş kaftan. Uygula için yapılan açıklama şöyle;

Clean Master android uygulama önbelleğini temizlemek için hepsi içinde bir uygulamadır, kullanılmayan dosyalar, kalıntı dosyalar, arama geçmişi ve uygulama kaldırma. Bu uygulamalar ile kullanıcı çalışan görevleri sonlandırabilir, süperkullanıcı izni vermeden telefonunuzun performansını artırabilir ve pil ömründen tasarruf için daha fazla RAM ‘i serbest bırakabilir.

Uygulamayı indirmek için tıklayın

Candy Crush ipucu ve taktikleri

Çarşamba, Ağustos 7th, 2013

Bağımlılık yapan Candy Crush oyunu, günün her saatinde kullanıcıları tarafından ziyaret ediliyor. Oynayanların bir birleri ile paylaşılan Candy Crush ipucu, hile ve taktikleri şöyle;

Candy-Crush-ipucu-ve-taktikleri

En alt sıralardan başlamak daha avantajlı.
Başlarken özellikle şeker jöleler ini temizlemeyi unutmayın.
İyi bir kombinasyon, daha fazla şeker yok ederek daha çok puan getirir.
Öncelikli her zaman, sayısı az olan şekerleri bitirmede fayda.
Çikolataları erimeden yok edin.
Telefon ve bilgisayarınızın zaman ayarlarını ileri geri alarak daha fazla can alabilirsiniz.

Candy Crush Sınırsız Hamle hilesi

Saga Hilesi

Sınırsız Can Tılsım Hilesi

Saga Level 285

Motorola Moto X özellikleri ve fiyatı

Pazartesi, Ağustos 5th, 2013

Google’nin Motorola Mobil satın aldıktan sonra şimdiye kadar çıkartmış olduğu en iyi akıllı telefonu Moto X duyuruldu. Motorola’nın Moto X isimli telefonun özellikleri şöyle;

moto-x-ozellikleri-ve-fiyati

Moto X en önemli özelliği dokunmadan kontrol sağlaması. Bu özellik sayesinde Iphone gibi sesli komut ile telefona yaptırmak istediğiniz görevleri yaptırabilirsiniz. Teknik özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak;

  • Android 4.2.2 işletim sistemi
  • 4.7 inçlik 720p çözünürlüklü AMOLED ekran
  • Qualcomm S4 Pro çift çekirdekli 1.7 GHz işlemci
  • Adreno 320 GPU(ekran kartı)
  • 2 GB RAM
  • 10 megapiksel arka kamera
  • 2 megapiksel ön kamera
  • 16 GB veya 32 GB hafıza seçenekleri

cihazın genel teknik özellikleri. 16 ve 32 GB versiyonları ile satışa sunulacak olan Moto X Amerika’da ki satış fiyat etiketi; 16 GB 199 $, 32 GB versiyonu ise 249 $. Türkiye fiyatı hakkında şimdilik bir bilgi yok.

Moto X farklı bir özelliği daha var. Satın almadan önce Motomaker uygulaması sayesinde renk ve aksesuar seçeneklerini kişiselleştirerek satın alınabiliyor. Tabi bu uygulama Türkiye de olur mu bilemeyiz.

Windows 7 ev ağı içinde dosya paylaşımı

Pazar, Ağustos 4th, 2013

Windows 7 ile birlikte gelen yeni güvenlik özellikleri nedeniyle ev veya küçük ofislerde kurulan ev ağında dosya paylaşımı Windows’un daha önceki XP sürümünden biraz farklı yapılıyor. Güvenlik nedeni ile aynı ağ içerisinde yalnızca ortak dosyaların ulaşılabildği ağda başka bir klasörü veya diski paylaşıma, ulaşıma açmak için aşağıdaki adımları takip ederek yapabilirsiniz.

Örnek senaryomuz ev içinde modem aracılığı ile ağda olan 2 bilgisayar olsun. Öncelikle yapacağımız iş ikisini de aynı ağ konumuna ayarlayalım. (Ev grubuna katılma hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayın )

ev-agi-kurulumu

Ev grubuna katıldıktan sonra gelişmiş paylaşım ayarlarını değiştir seçeneğine tıkladıktan sonra gelen ekranı alttaki resimdeki gibi düzenleyin.

ev-ag-ayarlari

Bunları yaptıktan sonra sıra geldi paylaşımı yapmak istediğimiz dosyayı paylaştırmaya. Kullanıcıların en çok sıkıntı çektiği nokta burası. Paylaşılan bir klasörü veya diski diğer bilgisayarda açmaya çalıştığımızda Erişim izniniz yok. Ağ yöneticisine başvurun mesajı ile karşılaşmışsınızdır.

Bunu ortadan kaldırmak için paylaşım yaptığınız klasör veya diske(ben direk diski paylaştırdım) özellikler(sağ tuş tıklayıp en altta bulunan özellikler) seçeneğinden Güvenlik sekmesine tıklayın.

windows-7-dosya-paylasimi

Resimdeki gibi gelen pencereden Düzenle seçeneğine tıklayın. Ardından Ekle butonuna tıklayıp Seçenek nesne adları girin kısmına Everyone grup ismini girip ekleyin.

klasor-guvenlik-onlemi

Uygula ve tamam dedikten sonra artık dosyalarınız ağ içindeki diğer bilgisayarlar tarafından ulaşılabilir olacak. Burada uygulamadan önce okuma yazma gibi ayarları da checked ile düzenleyebilirsiniz.