Archive for Temmuz, 2013

Ücretsiz müzik indirme programı

Salı, Temmuz 30th, 2013

Hızlı bir şekilde internet siteleri üzerinden müzik indirmek için üretilmiş ücretsiz programlar mevcut.

Simeranya isimli müzik indirme programı inceleyelim. Tamamen ücretsiz olan program, kullanıcı rahatsız etmeyen tasarıma sahip. Adware, spyware veya malware vs. içermemesinden de dolayıda güvenlik yönüyle tercih edilen ücretsiz mp3 indirme programlarından.

muzik-indirme-prgrami

Simeranya indirmek için www.simeranya.com adresiz ziyaret edebilirsiniz.

Terk edilmiş Büyükada Rum Yetimhanesi

Pazartesi, Temmuz 29th, 2013

İstanbul Büyük ada da bulunan yaklaşık 115 yıl önce yapılan Rum Yetimhanesi olarak bilinen bina dünyanın 2. Avrupa’nın 1. en büyük ahşap binası olarak biliniyor. Yapı hakkında forum.donanimhaber.com dan alıntı yaptığımız detaylı bilgiyi resimlerine tıklayarak bulabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve diğer resimler için resme tıklayın !

Detaylı bilgi ve diğer resimler için resme tıklayın !

28 TL ye Avea dan Dakika Sms İnternet

Pazar, Temmuz 28th, 2013

Avea her yöne 500 dakika, her yöne 5000 SMS, 1 GB internet olan 3’ü bir arada uygun fiyatta yeni avealı olacaklara sunuyor. Süper üçlü paket numarasını Avea’ya taşıyan müşteriler veya yeni faturasız hat alan müşteriler yararlanabiliyor.

avea-dakika-sms-internet-paketi

28 TL olan Her yöne 500 dk + 5000 SMS + 1 GB Cepten İnternet için SUPER3LU yazıp 5555’e göndermeniz yeterli. Kampanya hakkında daha detaylı bilgi için

http://www.avea.com.tr/web/KonusMesajlas/Paketler/SuperUcluPaketYeniAvealilaraOzel

Dünyanın en büyük taşıma araçları

Cuma, Temmuz 26th, 2013

Dünyanın en büyük taşıma araçları merak edenler için gemi, tanker, tır, uçak, kamyondan oluşan resim galerisi. Taşıma kapasiteleri hakkında bir şey söylemeyeceğiz fakat resimlerinde taşıdıkları yük miktarını tahmin edebilirsiniz. Diğer dev taşıma araçlarının resimlerini görebilmek için resme tıklayın.

tasima-ucagi

Osmanlının Avrupa da feth ettiği yerler

Salı, Temmuz 23rd, 2013

Şanlı Osmanlı devletinin Avrupa da feth ettiği yerler ve hüküm sürdüğü yıl bilgileri. Osmanlının Avrupa da feth ettiği ülkeler; Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Güney Kıbrıs, Gürcistan, Hırvatistan, Karadağ, Kosova, Kuzey Kıbrıs, Macaristan, Makedonya, Moldava, Polonya, Romanya, Rusya Güney toprakları, Sırbistan, Ukrayna, Voyvodina, Yunanistan

Resimleri görebilmek için üzerine tıklayın !

Resimleri görebilmek için üzerine tıklayın !

Siteye Google plus butonu eklemek

Pazartesi, Temmuz 22nd, 2013

Web siteniz için facebook, twitter takip butonları gibi Google plus içinde takip et butonu ekleyebiliyorsunuz. Google+ Badge ilgili web sitesinden(https://developers.google.com/+/web/badge/) Google plus hesabınızdan giriş yaptıktan sonra web sitenizin sayfasını veya kendi profilinizin takip et zamazingosunu ekleyebilirsiniz.

google-plus-takip-et-butonu

Google plus takip et butonu eklemek için https://developers.google.com/+/web/badge/ tıklayın.

Örnek;


Yerli modifiyeli araba resimleri

Pazar, Temmuz 21st, 2013

Ülkemizde bulunan bilimum yerli modifiyeli Tofaş Şahin, Serce, Murat 131 modellerinin halk adıyla façalı otomobillerden resimleri bir araya topladık. Yerli modifiyeli araba resimleri için aşağıdaki resme tıklaya bilirsiniz.

modifiyeli-sahinSonraki Resmi Görebilmek İçin Üzerine Tıklayın !

Wifi de yeni standart 802.11ac

Çarşamba, Temmuz 17th, 2013

Yeni nesil cihazlarda görülen yeni Wifi standartlarından 802.11ac yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlıyor. Orta bir standart olan 802.11ac, 802.11n’nin  hızlandırılmış, geliştirilmiş versiyonudur. 802.11n’nin 5GHz bant üzerinden çalışan 11ac 4 kat daha hızlı veri transferi yapabilmekte.

wifi_80211ac

11n 40MHz kanal genişliğinde  4 adet uzamsal akışa sahipken 11ac 8 adet uzamsal akışa ve 80MHz kanal genişliği sunmakta. Buda 11n ile arasındaki bariz hız farkını gösteriyor.