Archive for Nisan, 2013

İlginç facebook avatar resimleri

Salı, Nisan 30th, 2013

Facebook profil resmi koymayınca çıkan default avatar resminde sıkılanlara ilginç facebook avatar resimleri. Farklılık yapmayı sevenlere açık mavi arka planlı standart profil resmi yerine aşağıdaki resimdeki gibi ilginç resimlerden istediğinizi profil resmi yaparak arkadaşlarınızı şaşırta bilirsiniz.

facebook-avatar-resimleri

Einstein’dan Micheal Jackson isimli elemanın paylaştığı birbirinden farklı mavi arka planlı avatarlara ulaşmak için alttaki linke tıklayın.

http://picasaweb.google.com/theblasto/D_silhouette

Telefona facebook home nasıl kurulur

Pazartesi, Nisan 29th, 2013

Facebook ‘un mobil işletim sistemi dedikodusundan sonra çıkan facebook home uygulaması her ne kadar mobil işletim sistemi olmasa da olacak kadar işleve sahip. Facebook’u aktif bir şekilde kullanan kullanıcılara tavsiye ettiğimiz bu uygulamayı Google Play’den edinebilirsiniz.

facebook-home

Google Play Facebook Home

Şimdilik HTC One X, HTC One X+, Galaxy S 3 ve Galaxy Note 2 sonrasında çıkan modellerde çalışan uygulama Google play üzerinden indiremeyenler için alternatif olarak dosyalarını buradan indirip yükleme yapabilirsiniz.

Dosyayı bilgisayarınıza veya telefonunuza indirdikten sonra .rar dosyasından çıkarttığınız com.facebook.katana.apk ve com.facebook.home.apk dosyaları yükleme işlemini yapmadan önce güvenlik ayarlarından Bilinmeyen Kaynaklar sekmesini işaretleyin. Bunu yaptıktan sonra sırasıyla com.facebook.katana.apk ardından com.facebook.home.apk dosyasını kurun.

Vodafone Samsung S4 kampanyası

Pazar, Nisan 28th, 2013

Vodafone, Red tarifeli abonelerine ayda 29 TL ‘den başlayan taksitlerle yeni Samsung Galaxy S4 sahip olma imkanı sağlıyor. Ayrıca bu tarifeyle S4 alan ilk 5 bin kişi 200 TL değerindeki aksesuar paketine sahip oluyor.

vodafone-s4-kampanya

Samsung Galaxy S4 teknik özellikleri için tıklayın

Kampanya taahhüt süresi 24 ay ve 36 aylık ödeme ve tarifeye göre yapılandırılmış. Kampanya hakkında daha fazla bilgi almak için bu http://cepmerkezi.vodafone.com.tr/ adresi ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca tarifesiz şartsız, taksitsiz, koşulsuz S4 sahibi olmak isteyenlere tavsiye edilen peşin fiyatı 1.999 TL’ye Vodafone cep merkezlerinde alıcısını bekliyor.

Pratik adisyon programı

Cumartesi, Nisan 27th, 2013

Küçük ve orta işletmeler(kafe, restaurant vb.) için hazırlanmış pratik adisyon programını öneriyoruz. Kurulumu ve kullanımıyla basit olan adisyon programının tamamını deneme amaçlı 40 gün boyunca ücretsiz indirip kullanabiliyorsunuz.

Ekran görüntüleri; (Üst kısımda)

Veri kayıt kısmında Xlm teknolojisinden kullanılan adisyon programının bu yüzden kurulumu kolay. Ayriyeten database kurulumu gibi ek paket kurulmuyor. Esnek yapısı sayesinde içeriği istediğiniz gibi oluşturup birden fazla kullanıcıya yetkilendirme dahilinde hesap açabiliyorsunuz. İstediğiniz kadar ürün ekleme ve güncelleme, masa taşıma, kategoriye göre ürün gruplandırma, günlük aylık ve yıllık rapor haricinden detaylı gün gün rapor alabilme gibi özelliklerine sahip.

Madisyon adı verilen pratik adisyon programını denemek için tıklayın

Web sitesi : madisyon.com

Kullanım deneyimi;

Winrar ile kurulum dosyası hazırlamak

Salı, Nisan 23rd, 2013

Yazdığınız bir programı dağıtmak için kurulum(install) dosyası hazırlamanız gerekir. Malumunuz benzer programların neredeyse hepsi ücretli. Bu durumdan ekonomik daha doğrusu ücretsiz bir şekilde kurtulmak için bilgisayarımızın demir baş programı olan winrar programı bu ihtiyacımızı karşılayacaktır.

Winrar ile setup dosyası nasıl hazırlanır, detaylı resimli anlatımı ile başbaşa bırakıyorum. Başlamadan önce, anlatımda kurulum oluşturulacak digitaldunyam.exe dosyasını C:\ dizini içine ProgramKlasoru adında C:\ProgramKlasoru şekildende oluşturarak oluşturduğum klasör içerisine ekledim.

Kurulum yapacağımız dosayaya sağ tuş tıklayıp arşiv ekle dedikten sonra gelen ekranda SFX arşivi oluştur  seçeneğini checked layın. Ardından üst taraftaki sekmeden Gelişmiş sekmesini seçip devam edin.

winrar-setup-hazirla-1

Burada bulunan SFX seçenekleri… (ilk ekranda checked yapmasaydık bu buton pasif olarak gelecekti) butonuna tıklayıp kurulum dosyasını oluşturmak için gerekli adımlarını olduğu kısıma geçin.

winrar-setup-hazirla-2

Burada, başlamadan önce C:\ dizininde oluşturulan ProgramKlasoru klasörünün yolunu veriyoruz. Program kuruludğunda ana .exe dosyası bu klasör içinde oluşturulacak.

winrar-setup-hazirla-3

Kurulum penceresi görselliği için gerekli olan metin ve görselleri ekliyoruz. SFX simgesini .ico uzantılı resim dosyası seçtikten sonra dosya yolunu kopyalayın.

winrar-setup-hazirla-4

Üst sekmede bulunan Gelişmiş sekmesine tıkladıktan sonra gelen ekranda Kısayol ekle butonuna tıklayıp aşağıdaki gibi program için Masaüstü, başlat menüsü veya başlangıçta oluşturulacak kısayol ibaresi için parametrelieri ekleyin.  Burada bulunan kısayol simgesine görsellerde dosya yolunu kopyaladığımız .ico uzantılı resmin yolunu buraya yapıştırın.

winrar-setup-hazirla-5

Bunları yaptıktan sonra tamam butonları ile sıkıştırma işlemine başlayın. Bittikten sonra aşağıda bulunan resimdeki gibi kurulum dosyası ortaya çıkacak. Çalıştırmadan önce C:\ProgramKlasoru dizindeki klasörü ile birlikte programı silin. Çünkü kurulum dosyasını çalıştırdığınızda otomatikmen bu şekilde klasör oluşturup içine .exe dosyasını ekleyecek.

winrar-setup-hazirla-6

Kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra üsteki gibi hazırladığımız veriler doğrultusunda ekran çıkacak. Çıkart butonuna tıklayarak programın kısayolunu hazırladığımız gibi masaüstüne eklediğimiz icon resmi ile oluşturacak.

Kullanılan icon resim http://www.iconfinder.com/icondetails/52631/128/cd_disc_install_setup_software_icon

 

Dünyanın kaçıncı zengin kişisiniz öğrenin

Pazartesi, Nisan 22nd, 2013

Yıllarca Forbes de dünyanın en zengin ilk 50 insanlarını duyduk. Dünyanın en varlıklı insanlarının sıralandığı bu listeye dahil olmak istermiydiniz ?

Global Rich List isimli sitede yıllık gelirinizi belirterek dünya genelinde belirli şartlara göre dünyanın kaçıncı zengini olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Grafikte sağ alt tarafta dünyadaki zenginlik sıralaması verirken sol tarafında ise yüzdelik dilimi gösteriyor.

zenginlik-siralamasi

Uygulamayı hazırlayan ekibin araştırmasında, Amerika da fakirlik sınırındaki bir ailenin yıllık toplam geliri ile %1’lik dilime dahil olduğunu söylüyor. 20 bin TL yıllık gelir ile denediğimiz uygulamadan grafikde gördüğünüz gibi %6’lık dilimde gözüküyoruz.

Dünya zenginlik sıralamanızı öğrenmek için tıklayın; Global Rich List

Msn hesabını Skype da çalıştırmak

Cumartesi, Nisan 20th, 2013

Messenger’a veda ettiğimiz bu günlerde haberi olmayan kullanıcıların messenger açılmıyor şikayet edenlerin sayısı oldukça çok.  En azından Microsft’un varsa daha etkili bir Tv reklamı yayınlayarak bilinçlendirilebilir… Neyse biz konumuza dönüş yapacak olursak, hotmail ile birleştirilen skype üzerinden yeni bir skype hesabı oluşturmadan eski kullandığınız hotmail yani messenger hesabınız ile giriş yapıp kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

skype-oturum-acma

Skype’ı bilgisayarınıza  kurduktan sonra  çıkan ekranda sağ menüde bulunan Microsoft hesabı kısmına tıklayıp gelen ekrana hotmail hesabınız ve şifrenizi girerek giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra Messenger daki kişiler otomatik olarak Skype’ a aktarılacaktır.

Skype indirmek için tıkla

skype-messenger-hesabi-ile-acmak