Google web site hız testi

Websitesinizi daha hızlı açılması, çalışması ve sonucunda daha fazla ziyaretçi getirmesini için gerekli optimize etmeniz gerekmekte. Bu optimize işlemini yapabilmek için en yakın yardımcı araç Google PageSpeed Insights.

google-web-sitesi-testi

Google’ın web siteieri için geliştiriği araç sayesinde web siteniz ile ilgili çeşitli hataları(kod hataları, site içi görseller, siteyi yavaşalatan javascriptler vs.) raporlayarak site sahibinin gerekli müdahaleyi yapması için yönlendirmekte.

Google web site hız testi deneme için tıklayın; https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights_extensions

Yükseklik korkusu olmayanlara fotoğraflar

Mustang Wanted isimli grubun yaptığı akla zarar hareketleri yükseklik korkusu olmayan okuyuculara paylaşmak istiyorum.(Kaynak Mashable.com) Mustang Wanted, yüksek binaların üzerine çıkarak adete yer çekimine meydan okuyorlar.

akla-zarar-resimler

gokdelen-resimleri

mustang-wanted-1

mustang-wanted-2

mustang-wanted-6

yukseklik-korkusu

yuksek-resimler

Elemanlar yetmemiş birde video çekmişler;

İrite olmak nedir

Kurtlar vadisi seyircilerinin bugünlerde duyduğu alışa gelmemiş sözü irite olmak. Diziye Poyraz isminde, rolüyle eski yetiştirilmiş asker olarak canlandırılan Poyraz karakterinin sevmediği, düşman saydığı insanlara karşı kullandığı irite oldum sözü ister istemez merak edilmiştir.

irite-olmak

İrite olmak; Fransız kökenli sözcük rahatsız etmek, sinirlendirmek anlamına geliyor.

Bu aralar özellikle Kurtlar Vadisi dizi yorumlarında karşılaştığımız irite olmak sözü dizi hayranlarının ilgisini çekmiş. Twitter da #iriteoldum hashtag ını görsek şaşırmayız artık..

Teracopy ile hızlı dosya kopyala

Sık sık dosyalarınızı bir yerden bir yere mi taşıyorsunuz. Veya taşıma zamanında kesin vs. olumsuz durumlarlamı karşılaşıyorsunuz. Bu durumda yardımınıza TeraCopy programı geliyor.

hizli-dosya-kopyala

TeraCopy sayesinde ağ üzerinde dosya transferinde, flash bellek dosya transferinde, diskler arası transferde veya kopyalamada dosyaları daha hızlı ve daha stabil kopyalaya bilirsiniz. Özellikle ağ üzerinden dosya kopyalandığında ağ kesintilerine maruz kalan kullanıcıların bire bire yardımcı bir program.

Teracopy programını yukarıdaki bağlantı yardımı ile indirebilirsiniz.

Android uygulamalarıyla para kazanma

Andorid uygulamaları her zaman kullanıcısını eğlendirme, eğitme, bilgi alma vb. konularda her zaman yardımcı olmuştur. Birazcık da para kazandırmasına ne dersiniz ? Kullanıcılarına kampanya, reklam, tanıtım gibi materyalleri kullanıcısına sunarak izlemeleri karşılığında puanlandırma ile belirli ücret veren web sitelerin mantığına benzer mobil platformda da mevcut.

andorid_para_kazan

WinAt9, Tapporo gibi uygulamalar sayesinde taşınabilir cihazını kullanarak izlediğiniz reklam vs. için puan kazanarak karşılığında para kazanma imkanı sağlıyor. Google Play’den alttaki bağlantılar yardımı ile cihazınıza indirebilirsin.

andorid_para_kazanmak

Tapporo

WinAt9

Konu ve daha yeni benzer uygulamalar hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

Freezone Komple Özgürlük paketi

Vodafone, gençlere özel oluşturduğu Freezone(26 yaş altı) tarifesine yeni bir paket kampanyası daha ekledi. Komple Özgürlük paketi ile ayda sadece 19 TL yükleyerek tüm ihtiyaçları karşılayabiliyorsunuz.

komple-ozgurluk-paketi

19 Mart 2013 – 05 Nisan 2013 aralığında 30 günde yeni hat alarak ya da numara taşıma yoluyla Vodafone’a geçişi tamamlanmış ve hattı aktif hale gelen bireysel faturasız hat aboneleri için geçerli kampanya geçiş için büyük fırsat. Her yöne 500 dakika + her yöne 1000 sms + 1 gb internet sadece 19 TL.

Paketten yararlanmak ve ayrıntılı bilgi için FreeZone’dan Komple Özgürlük

Samsung Galaxy S4 testi

Geçen hafta tanıtılan Samsung’un yeni gözdesi S4 performansı ile rakiplerini ezdi geçti. Ezeli rakibine bile 2 kat fark atan Galaxy S4 bu performansı sayesinde bir önceki modeli S3 kadar başarılı olabileceğini gösteriyor.

galaxy-s4-karsilastirmasii

4 çekirdekli 1.9 Ghz işlemcili Samsung Galaxy S4 testi; HTC One, Lg Nexus 4, Galaxy S3, Iphone 5, Black Bery Z10, mini S3 benchmark testi karşılaştırması.

galaxy-s4-testi