Archive for Mart, 2013

Google web site hız testi

Pazar, Mart 31st, 2013

Websitesinizi daha hızlı açılması, çalışması ve sonucunda daha fazla ziyaretçi getirmesini için gerekli optimize etmeniz gerekmekte. Bu optimize işlemini yapabilmek için en yakın yardımcı araç Google PageSpeed Insights.

google-web-sitesi-testi

Google’ın web siteieri için geliştiriği araç sayesinde web siteniz ile ilgili çeşitli hataları(kod hataları, site içi görseller, siteyi yavaşalatan javascriptler vs.) raporlayarak site sahibinin gerekli müdahaleyi yapması için yönlendirmekte.

Google web site hız testi deneme için tıklayın; https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights_extensions

Yükseklik korkusu olmayanlara fotoğraflar

Cuma, Mart 29th, 2013

Mustang Wanted isimli grubun yaptığı akla zarar hareketleri yükseklik korkusu olmayan okuyuculara paylaşmak istiyorum.(Kaynak Mashable.com) Mustang Wanted, yüksek binaların üzerine çıkarak adete yer çekimine meydan okuyorlar.

akla-zarar-resimler

gokdelen-resimleri

mustang-wanted-1

mustang-wanted-2

mustang-wanted-6

yukseklik-korkusu

yuksek-resimler

Elemanlar yetmemiş birde video çekmişler;

İrite olmak nedir

Çarşamba, Mart 27th, 2013

Kurtlar vadisi seyircilerinin bugünlerde duyduğu alışa gelmemiş sözü irite olmak. Diziye Poyraz isminde, rolüyle eski yetiştirilmiş asker olarak canlandırılan Poyraz karakterinin sevmediği, düşman saydığı insanlara karşı kullandığı irite oldum sözü ister istemez merak edilmiştir.

irite-olmak

İrite olmak; Fransız kökenli sözcük rahatsız etmek, sinirlendirmek anlamına geliyor.

Bu aralar özellikle Kurtlar Vadisi dizi yorumlarında karşılaştığımız irite olmak sözü dizi hayranlarının ilgisini çekmiş. Twitter da #iriteoldum hashtag ını görsek şaşırmayız artık..

Teracopy ile hızlı dosya kopyala

Pazartesi, Mart 25th, 2013

Sık sık dosyalarınızı bir yerden bir yere mi taşıyorsunuz. Veya taşıma zamanında kesin vs. olumsuz durumlarlamı karşılaşıyorsunuz. Bu durumda yardımınıza TeraCopy programı geliyor.

hizli-dosya-kopyala

TeraCopy sayesinde ağ üzerinde dosya transferinde, flash bellek dosya transferinde, diskler arası transferde veya kopyalamada dosyaları daha hızlı ve daha stabil kopyalaya bilirsiniz. Özellikle ağ üzerinden dosya kopyalandığında ağ kesintilerine maruz kalan kullanıcıların bire bire yardımcı bir program.

Teracopy programını yukarıdaki bağlantı yardımı ile indirebilirsiniz.

Android uygulamalarıyla para kazanma

Cumartesi, Mart 23rd, 2013

Andorid uygulamaları her zaman kullanıcısını eğlendirme, eğitme, bilgi alma vb. konularda her zaman yardımcı olmuştur. Birazcık da para kazandırmasına ne dersiniz ? Kullanıcılarına kampanya, reklam, tanıtım gibi materyalleri kullanıcısına sunarak izlemeleri karşılığında puanlandırma ile belirli ücret veren web sitelerin mantığına benzer mobil platformda da mevcut.

andorid_para_kazan

WinAt9, Tapporo gibi uygulamalar sayesinde taşınabilir cihazını kullanarak izlediğiniz reklam vs. için puan kazanarak karşılığında para kazanma imkanı sağlıyor. Google Play’den alttaki bağlantılar yardımı ile cihazınıza indirebilirsin.

andorid_para_kazanmak

Tapporo

WinAt9

Konu ve daha yeni benzer uygulamalar hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

Freezone Komple Özgürlük paketi

Çarşamba, Mart 20th, 2013

Vodafone, gençlere özel oluşturduğu Freezone(26 yaş altı) tarifesine yeni bir paket kampanyası daha ekledi. Komple Özgürlük paketi ile ayda sadece 19 TL yükleyerek tüm ihtiyaçları karşılayabiliyorsunuz.

komple-ozgurluk-paketi

19 Mart 2013 – 05 Nisan 2013 aralığında 30 günde yeni hat alarak ya da numara taşıma yoluyla Vodafone’a geçişi tamamlanmış ve hattı aktif hale gelen bireysel faturasız hat aboneleri için geçerli kampanya geçiş için büyük fırsat. Her yöne 500 dakika + her yöne 1000 sms + 1 gb internet sadece 19 TL.

Paketten yararlanmak ve ayrıntılı bilgi için FreeZone’dan Komple Özgürlük

Samsung Galaxy S4 testi

Çarşamba, Mart 20th, 2013

Geçen hafta tanıtılan Samsung’un yeni gözdesi S4 performansı ile rakiplerini ezdi geçti. Ezeli rakibine bile 2 kat fark atan Galaxy S4 bu performansı sayesinde bir önceki modeli S3 kadar başarılı olabileceğini gösteriyor.

galaxy-s4-karsilastirmasii

4 çekirdekli 1.9 Ghz işlemcili Samsung Galaxy S4 testi; HTC One, Lg Nexus 4, Galaxy S3, Iphone 5, Black Bery Z10, mini S3 benchmark testi karşılaştırması.

galaxy-s4-testi

Samsung yeni Galaxy S4 özellikleri

Cuma, Mart 15th, 2013

Samsung’un merak beklenen telefonu dün gece tanıtıldı. New York Times Square de düzenlenen etkinlikle tanıtılan Samsung’un yeni amiral gemisi bekleyenleri biraz hayal kırıklığına uğratsa da tasarım ve donanımsal olarak dişe değecek önemli değişikler yapılmış.

galaxy-s4

13 megapiksel kamera, 2 GB ram, 5 inçlik 441 PPI Full HD ekran, 1.9 Ghz işlemci S4 için öne çıkan donanımsal özelliklerden. Tasarım tarafında ekran çerçevenin tümünü kapsayacak şekilde tasarlanmış. Böylece S3 e nazaran ergonomik kullanımda ödün verilmemiş.

S4 ile yeni gelen S Translator özelliği sayesinde sesli çeviri yapılabilecek. Yeni yüz hareketlerini algılama özelliği sayesinde video izleyen kullanıcı ekrana bakmadığı zaman video otomatik duruyor. Ekrana tekrar bakıldığında otomatik video oynamaya başlıyor.

Bir diğer yeni özelliği, Smart Scroll sayesinde yüz hareketleri sayesinde ekran kontrol edilebiliyor. Note 2 deki Air View kalem özelliği yeni S4 dede unutulmamış.

Detaylı tanıtım videosu

Nisan ayında satışa sunulması beklenen yeni Samsung Galaxy S4 fiyatı hakkında şimdilik net bir bilgi yok.

Galaxy S4 teknik özellikleri şöyle;

 • 5 inç Super AMOLED ekran
 • 1.9 Ghz dört çekirdekli işlemci
 • 2 GB ram
 • Android 4.2 işletim sistemi
 • 13 mega piksel arka kamera
 • 4G LTE
 • 16 GB, 32 GB ve 64 GB hafıza seçenekleri
 • S Voice Drive
 • S Translator
 • Smart Scroll
 • Smart Pause
 • Sesli fotoğraf
 • Adapt display
 • Story album
 • Home Sync