Galaxy S3 Premium Suite güncellemesi

Samsung’un şimdilik amiral gemisi olarak seçtiğimiz en popüler telefonu olan Galaxy S3 için yeni bir özel güncelleme yayınladı. Premium Suite adı verilen güncelleme sayesinde Galaxy S3 yepyeni özelliklere sahip oluyor.

premium-suite-guncellemesi

Telefon içinde donanımları daha verimli kullanabilmek için yayınlamış olduğu güncelleme ile S3’ün bilinmeyen yönlerini keşfetmiş oluyorsunuz. Videolar ile Premium Suite güncellemesinin nasıl yapıldığını izleyip öğrenebilir, diğer videolarla da güncelleme ile gelen yeni özellikleri öğrenebilirsiniz.

Premium Suite yazılım güncellemesi nasıl yapılır ?

Çoklu pencere

Güncelleme sayesinde hem facebook da dolaşıp hemde yotube da video izleyebileceksiniz.

En iyi yüz modu

Güncellemeden sonra s3 ile otoğraf çekmek çok kolay. Akıllı yüz ve akıllı ışık sayesinde kalabalık ve karanlık ortamlarda en iyi fotoğrafı siz çekin.

Akıllı döndürme

Geliştirilen akıllı döndürme özelliği sayesinde amuda kalksanız bile telefon ekranını sizin bakış yönünüze göre sabitlenebilecek.

Gelen diğer uygulama ve özellikler;

Paper artist : Çektiğiniz resimleri düzenleyip efektler vererek içinizdeki fotoğrafçıyı ortaya çıkarabilirsiniz.

Gelimiş galeri : Geliştirilmiş galerisi sayesinde fotoğrafları istediğiniz düzene sokup, kayıtlı fotoğraflarınıza daha hızlı ulaşma imkanı sağlıyor.

Panaromik mod : Çektiğiniz fotoğrafları 360 dereceye kadar genişletebilirsiniz.

Güncelleme nasıl yapılır video içinde bulabilirsiniz.

Bilgisayardan android telefon kontrol etme

Bilgisayardan başka bir bilgisayara bağlanıp kontrol ettiğiniz gibi, bilgisayardan internet aracılığı ile kablosuz bağlantıyla kontrol edebilirsiniz. Airdroid web sitesi aracılığı ile bilgisayarınızda telefonunuuz kontrol ederek dosyalarınıza, resimlerinize, müziklerinize, telefon rehberinize ulaşabilir, hattınız üzerinden sms gönderebilirsiniz.

airdroid-bilgisayardan-baglanti

Gün içinde sms trafiği çok olanlar için önerebileceğim bir uygulama. İnternet veya ağ içinde bağlanabileceğiniz Airdroid uygulamasını telefonunuza indirip yükledikten sonra web.airdroid.com sitesine girip telefonunuzu kontrol etmeye başlayabilirsiniz.

bilgisayardan-android-telefon-kontrol-etmek

Bağlantı kurabilmek oldukça basit. Qr kod ile uğraşmamak için verilen ip adresini tarayıcınıza girin. Ör: http://192.168.2.68:8888/ adresine giriş yaptıktan sonra resimdeki gibi ekran gelecek. Burada, telefonunuzdaki Airdroid uygulamasının içinde settings den passcode kısmına herhangi bir şifre oluşturup o oluşturduğunuz şifreyi http://192.168.2.68:8888/ adresindeki şifre ekranına girerek bağlantı kurabilirsiniz.

İlgili web sitesi http://web.airdroid.com/

HTC One özellikleri ve fiyatı

HTC’nin yeni bebeği One Londra’da yapılan etkinlikle tanıtıldı. Mart ayında ülkemize gelmesi beklenen HTC One 2.000 TL fiyat etiketi ile satılması bekleniyor. Ergonomik ince gövdesi, kişiselleştirebilir ana ekranı, benzersiz ses kalitesi ve dahası yeni HTC One da.

htc-one-fiyati

HTC One detaylı teknik özellikleri ise şöyle;

1.7 Ghz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 600 işlemci
2 GB DDR2 ram
4,7 inç, Full HD 1080p, 468 PPI ekran
HTC Sense ile Android 4.1.2 işletim sistemi
Wi-Fi IEEE 802.11 a/ac/b/g/n ve Bluetooth 4.0
Çift stereo hoparlör
2300 mAh pil

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Eski unutulan banka hesapları sorgulama

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu yayınladığı web sitesi sayesinde eski unuttuğunuz banka hesabınızda paranızın olup olmadığını öğrenebiliyorsunuz. Kanun gereği bankadaki hesabınıza 10 yıl boyunca herhangi bir işlem yapmadıysanız hesabınızdaki para devlete aktarılıyor.

Vatandaşları uyarmak, bilgilendirmek için Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun hizmet verdiği web sitesinde adınız soyadınız ile yapacağınız aramada son 10 yıl içinde herhangi bir bankada işlem yapmadığınız hesapta paranız varsa bilgilendiriyor.

Tabi ki site şu anki hesabınız hakkında bilgi vermiyor. Çünkü sonuçlar herkes tarafından görülebiliyor. Eski unuttuğunuz banka hesabınızı sorgulamak için zamanasimisorgu.tmsf.org.tr burada ki bağlantıdan giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

eski-hesap-sorgulama

Bu çerçevede listede isim ve hesap bilgileri yer alan kişilerin en geç 15 Haziran 2013 tarihine kadar hesaplarının bulunduğu bankanın ilgili şubesine geçerli kimlik belgeleri ile başvurmamaları halinde yasa gereği zamanaşımına uğramış olan mevduat, emanet hak ve alacakları Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilecektir.

Türk polisi virüsü

Dolandırıcılıkta limit yok vesselam. Her gün yeni bir yöntemle insanların zaaflarını kullanarak soymaya çalışan hırsızlar teknolojiye her zaman ayak uydurmayı başarmıştır. Bu aralar çıkan Türk polisi virüsü bilgisayara bulaşarak bütün sistemini kitleyip kullanıcıya müzik, illegal dosya indirdiniz bahanesiyle ücret talep ediyor.

polis-virusu

Resimdeki gibi ekranda çıkan virüsü temizlemek için başka bir bilgisayardan antivirus programı indirerek virüslü bilgisayarı güvenli mod da açıp indirip aktardığınız(flash bellek, cd vs.) antivirus programını yüklemeniz gerekir.

Bilgisayarı güvenli mod da çalıştırabilmek için; bilgisayarınızı tamamen kapatıp tekrar açın. İlk açılışta F8 tuşuna bir kaç kez basıp resimdeki pencerenin gelmesini sağlayın. Buradan Güvenli Mod seçeneğine gelip başlatın.

bilgisayari-guvenli-modda-calistirma

Güvenli modda bilgisayarınız açıldıktan sonra antivirüs programını yükleyip, genel tarama yapmasını sağlayın. Sahte polis virüsünü temizleyen en çok önerilen Combofix antivirüs programını kullanabilirsiniz. Combofix Malware Trojan temizleyici programı Buradan indirebilirsiniz. Bu adımları yaptıktan sonra yüklediğiniz antivirüs programı gerekli müdahaleyi yapıp virüsü silerek bilgisayarınızı eskisi gibi kullanabilirsiniz.

Sahte polis virüsü, genel olarak antvirüs programı yüklü olmayan veya antivirüs programı güncel olamayan bilgisayarlara bulaşmaktadır. Eğer antivirüs programı güncel olmayan bilgisayara bulaşmışsa bu virüs, önerim ilk önce mevcut antivirüs programını güncellemeniz. İkinci bir Combofix gibi program yüklediğinde diğer program ile çakışabilir.

Ayda 59 TL ye herşey dahil Turkcell tablet

Turkcell mobil cihaz pazarını yeni tablet bilgisayarı ile genişletiyor. 14 Şubat da başlayan kampanyası ile ayda 59 TL den başlayan fiyatlarla yeni Turkcell tablete ve yanında 250 MB internet, Turkcell eğlence paketine sahip olunabilecek.

turkcell-tablet-ozellikleri

Turkcell kendi markasıy ile ürettiği tabletde incelik, performans , bağlantı(3g) ve Turkcell’e özel uygulamalarıyla bir tabletten istediğini her şey mevcut. Yeni tablet özellikleri şöyle;

  • Android 4.1.1 JellyBean işletim sistemi
  • 10.1″ LCD 16:10 1280×800 çözünürlüklü ekran
  • 1.2 Ghz 4 çekirdekli nVidia T30SL işlemci
  • 8 MP arka HD video çekim özellikli, 2 MP ön kamera
  • 64 GB a kadar arttırılabilir 16 GB dahili hafıza
  • 3G+Wi-Fi (21 Mbps, HSPA+) bağlantı
  • 545 gram ağırlığı
  • 3150MAh pil

24 ay taahhütlü olarak 250 MB internet, Turkcell Eğlence Paketi içeriği ve özel deri kılıf ayda 59 TL’ye sahip olunabilecek. Ayrıca isteyenler 5 TL farkla 1 GB internet paketli 24 ay kontratla ayda 65 TL alınabilecek.