Archive for Kasım, 2012

Okul zil programı OkulZil

Cumartesi, Kasım 17th, 2012

Okul, dershane, kolej, kurs vs. gibi yerler için hazırlanmış zil programı. Esnek saat özelliği kullanım kolaylığı ile program dikkat çekiyor. Giriş, öğretmenler, çıkış olmak üzer 3 ayrı uyarı zamanı, haftanın istenilen günleri saatlerini belirleyip tekrar tekrar ayarlama yapmaya biliyorsunuz, istenilen müziği zil sesi yapabilme özelliği.

Daha fazla bilgi almak için internet sitesini ziyaret eder bilirsiniz. Okul zil programı – OkulZil

Not: Deneme süresini 30.06.2014 tarihine kadar uzatmak isterseniz burada bulunan yamasını indirerek uzatabilirsiniz. Yama indir


Programı 30 Haziran 2014E kadar ücretsiz kullanmak için yamasını indirip aktifleştirin;

Twitter takip etmeyenleri görme

Perşembe, Kasım 8th, 2012

Twitter da takip ettiğiniz insanlar sizi takip ediyor mu etmiyormu hesabınızdan tek tek kontrol edebiliyorsunuz. Fakat bu sayı bin belki yüz bin gibi rakamlara ulaştığında bu iş çığırından çıkabilir. Bu kontrollerin temel sebebi, sanal takipci vs. gibi durumları önlemek.

Bu gibi durumlarda yardımımıza koşan, herhangi bir bağlantı gerektirmeyen friendorfollow.com sitesi ile takip ettiğiniz kişiler sizi takip ediyor mu etmiyor mu toplu bir şekilde görebilirsiniz. Bunu yapmak siteye girip çubuğa twitter kullanıcı adınızı girmeniz yeterli. Bu faydalı sosyal medya aracı ile twitter takibinizi kontrol edebilirsiniz.

Facebook oyun isteklerini engelleme

Pazartesi, Kasım 5th, 2012

Malumunuz facebook da sosyal oyunlar gün geçtikçe artıyor. Bunun akabinde istek paylaşımlarda artmakta. Bu aralar oyunlarla arası olmayan veya daha önce oynamış da bırakmış facebook sakinleri şikayeti bir hayli artmakta. Bu mağduriyetten dolayı bu durumu paylaşmak istedim.

Peki nasıl facebook oyun isteklerini engelleye biliriz derseniz, şu adımları takip etmenizi öneririm.

Geçmeden önce buradaki http://www.facebook.com/settings/?tab=applications bağlantı ile direk uygulamaları kaldırabilirsiniz. İstediğiniz yere ulaşamıyorsanız şu adımları takip edin;

  1. Sağ üst köşeden Gizlilik Ayarları bölümüne girin.
  2. Ardından alt tarafta bulunan Reklamlar, Uygulamalar ve İnternet Siteleri kısmındaki Ayarları Düzenle bağlantısına tıklayın.
  3. Kullandığın uygulamalar başlığının sağ tarafındaki Ayarları Düzenle butonuna tıkladıktan sonra bağlı olduğunuz uygulamaların(oyun vs.) listesi karşınıza gelecek.
  4. Burada istemediğiniz uygulamanın sağ tarafındaki x işaretine tıklayarak oyun isteklerini, oyunları kaldırabilirsiniz.