Turkcell bayramda sms rekoru kırdı

Geçtiğimiz Ramazan bayramında Turkcell yeni bir rekora imza attı. Turkcell’li aboneler 4 gün boyunca 1 milyar 56 milyon kısa mesaj gönderdi. Bunun yanında 3.1 milyon resimli mesaj MMS, 1.1 milyar dakika konuşma, 613.3 milyon MB data kullanılmış.

İlgili basın bülteni şöyle;

Ramazan Bayramı’nda Turkcell’liler sevdikleriyle yine cepten bayramlaştı. Turkcell’liler 4 gün boyunca 1.1 milyar dakika konuştu, 1 milyardan fazla SMS gönderdi. Turkcell’liler bayramın ilk günü gönderdikleri SMS’ler ile Turkcell tarihinin rekorunu kırdı. Turkcell’liler arife gününü de içine alan 4 günlük bayram tatili boyunca 3.1 milyon MMS gönderdi. Kullanılan data miktarı 613 milyon MB’ı aştı. Ses, SMS ve data trafiğinde İstanbul birinci sırada yer aldı.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, Ramazan Bayramı’na denk gelen 18-21 Ağustos tarihleri arasında en yoğun dönemlerinden birini yaşadı. Turkcell’liler, sevdikleri ile bayramlaşmak için 4 gün boyunca 1.1 milyar dakika konuştu. En çok konuşan ilk 10 il sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Mersin, Diyarbakır, Adana, Kocaeli ve Hatay oldu.

SMS rekoru kırıldı

Turkcell’liler bayram tatili boyunca cepten 1 milyar 56 milyon kısa mesaj (SMS) gönderdi. Sadece bayramın ilk günü olan 19 Ağustos’ta gönderilen SMS’ler ile Turkcell tarihinin SMS rekoru kırıldı. Konuşma ve SMS trafiğindeki artış görüntülü mesaja (MMS) da yansıdı; aynı tarihlerde 3.1 milyon MMS gönderildi. Turkcell’liler bayram boyunca toplam 613.3 milyon MB data kullandı. Kısa sürede erişilen bu rakam, mobil internetin hayatımızda ne kadar büyük bir yer tuttuğunu bir kez daha ortaya koydu. Data kullanımının en yoğun olduğu ilk 10 il ise sırasıyla İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Muğla, Bursa, Mersin, Balıkesir, Kocaeli, Adana olarak gerçekleşti.

Yoğun iletişim trafiği, Turkcell şebekesinin gücü sayesinde hiçbir sorun yaşanmadan bayram sonuna kadar devam etti.

Terzioğlu: “İletişimde mükemmeliyet sınavından bir kez daha 5 yıldızla geçtik.”

Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

“Bu bayram, Turkcell farkı ve kalitesiyle iletişimde mükemmeliyet sınavından bir kez daha 5 yıldızla geçtik. Turkcell’lilerin güvenine layık olabilmek için her zaman olduğu gibi bayram boyunca da 7/24 çalıştık. Bu sayede, iletişim trafiğinin sıradan bir güne göre oldukça yoğunlaştığı Ramazan Bayramı’nda müşterilerimiz sorun yaşamadan sevdikleriyle bayramlaştılar. ”
Gurbetçiler bayramda yalnız kalmadı

Turkcell’liler, bayram coşkusunu yurt dışındaki sevdikleriyle paylaşmayı unutmadı. Bayram boyunca Türkiye’deki Turkcell şebekesinden yurt dışında en çok Almanya’ya arama gerçekleştirildi. Almanya’nın ardından en çok aranan ülkeler, Rusya ve İngiltere oldu.

Bayramlaşma trafiği, Turkcell’in Almanya’daki grup şirketi Turkcell Europe’ta da yoğun olarak yaşandı. Almanya’da yaşayan Turkcell Europe müşterileri, 18-21 Ağustos tarihleri arasında toplam 1.1 milyon dakika konuştu. Turkcell Europe müşterilerinin en çok aradığı ilk 10 il sırasıyla,İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Trabzon, Mersin, Gaziantep, Hatay, Adana, Bursa oldu.

Teamviewer programı nasıl kurulur

Uzaktan bağlantı denince ilk akla gelen programlardan olmuştur Teamviewer. Karşıdaki teamviewer kurulu bilgisayarın id ve şifresini girerek sanki oradaymış gibi bilgisayarını kullanabileceğiniz bu program, android, iphone, ipad gibi taşınabilir cihazlarla bile istediğiniz yerdeb uzaktan masaüstü bağlantı kura bilmektesiniz.

Teamviewer’in uzaktan bilgisayara bağlanmanın yanında bir çok özelliği de mevcut. Bilgisayarınızdaki dosyayı karşı bilgisayara sürükle bırak ile dosya aktarabilir, çoklu monitör desteği ile bağlanabilir, ekran resmi alabilir, bağlandığınız bilgisayarda yapılan şeyleri video kaydı yapabilir, 25 kişiye kadar online toplantı yapabilir, video chat gibi birçok ihtiyaçları ücretsiz kullanabilirsiniz.

Uzaktan masaüstü programını indirmek için alttaki linke tıklayın !


http://www.teamviewer.com/tr/

Programı üsteki butona tıklayıp indirin. Teamviewer programı bilgisayara nasıl kurulur resimli gösterimi alttaki gibidir;

İndirdikten sonra dosyaya çift tıklayıp açın Windwos 7,8, Vista gibi kullanıcılara ilk bu ekran çıkacaktır. Çıkmasa da önemi yoktur.

Bu kısımdan sonraki kurulum ile alakalı değil bağlantı ile alakalıdır.

Facebook aşcılık oyunu ChefVille

Yemek pişirmeyi sevenlere, ileride hedef mesleği ascılık olana, usta aşcılara hitaben Zynga’nın geliştirmiş olduğu facebook aşcılık oyunu ChefVille. Ramazanda belki oynanmayabilir ama sonrasında yemeğe yakın vakitlerde iştahınızı kabartacak bir oyun.

ChefVille de menüden dekorasyona kadar kendiniz düzenlediğiniz oyunda 200 çeşite kadar yemek menüsü bulunmakta. ChefVille oynayan arkadaşlarınıza misafir olup mutfaklarında onlara yardım edebiliyorsunuz.

Fantastik ChefVille aşcılık oyununda hile taktik gibi şeyler beklemeyin. Becerilerini sanal ortamda sergilemek isteyenlere tavsiye bir oyun. Oyuna buradan apps.facebook.com/chefville başlayabilir oynayabilirsiniz.

Fifa 2013 den özellikler

Yakın zamanda çıkması beklenen Fifa 2013 de dişe değecek bazı yeni özellikler bahsedecek olursak; Fifa 2013 ile gelecek yeni “İlk dokunuş denetimi” göze çarpmakta. Gerçek futboldaki gibi bir oyuncu topu ilk ayağına aldığında topu kontrol etmek isteyecek. Oyuncun gücüne göre topa hakimiyet sağlanacak. Her zamanki diğer yeniliklerden top sürme ve serbest vuruş olmuş. Serbest vuruş biraz daha esnetilmiş. Topun başına 3 kişi geçerek rakibi şaşırtabiliyor. Öteki taraftaki takım barajı kendi istediği gibi kurabiliyor. Yeni taktikler, hareketlerde eklenmiş.

Fifa 2013 indir mek için biraz daha beklemeniz şart…

Buz devri oyununu oyna

Joy Game Buz devri animasyon filmini sinemadan konsola getirdi. Ücretsiz kurulum yapmadan oynayabileceğiniz Ice Age oyununa facebook balantısı ile şifre ve gizli soru oluşturarak hemen başlaya biliyorsunuz. Oyun ilk başta biraz geç açılmakta. Açıldıktan sonra mini bir webplayer isimli programcığı kurduktan sonra karakter seçerek başlamaktasınız. Arcade tipli oyunda buz devri filminde geçen her şey düşünülmüş. Oyundaki genel amaç göç sırasında kaybolan sürüyü bulup evlerine geri götürmeyi sağlamak. Oyun hilesi, taktiği, ediği güdüğü yok.

Daha fazlası, buz devri oyunu oynamak için buradan giriş yapabilirsiniz.

Android yüklü telefonunuzu hızlandırın

Başlığı biraz özgün tutmaya çalıştığım için burada genelleyelim; Android işletim sistemi yüklü tüm cihazlar için geçerli bir program önerimiz var. Bu program aynı masaüstü, dizüstü Windows yüklü bilgisayarınıza yüklediğiniz bilgisayar hızlandırıcı programlarla aynı mantıkta. Programı yüklediğinizde ayrı enerji performans eklemiyor tabiki.

Smart RAM Booster isimli android uygulaması, android yüklü cihazınızda(telefon,tablet) arka planda gereksiz çalışan programları kapatarak geçici bellekteki(Ram) veriyi temizliyor yani boşaltıyor. Otomatik olarak da çalıştıra bileceğiniz uygulama Ram da yer açarak telefonunuz daha hızlı işlemler yapıyor.

Smart RAM Booster uygulamasını indirmek için alttaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Outlook Türkçe dil ayarı ve diğer ayarlar

Micrsoft’un hotmail yerine geçen outlook servisi yeni olduğu için bazı ayarlar karışmış olabilir. Veya yeni bir @outlook hesabı alıydasanı bu hesabınızla ilgili ayarlar dilini Türkçe’leştirme ayarlar yapmak için outlook posta ayarıyla yapılabilmekte.

Sade minimalist görünümü ile kendini sevdiren outlook fazla sadeliğinde olsa gerek bazı şeyleri gözden kaçmakta. Türkçe dil ayarı ve diğer ayarları yapmak için sağ üst köşede hesap isminizin yanında bulunan İngiliz anahtarına(dişli çark) tıklayarak More mail settings(Diğer posta ayarı) seçeneğine tıklayın. Gelen sayfa resimdeki gibi olacak. Buradan Language‘a gelip gelen sayfada Türkçe seçeneğini işaretledikten sonra Save butonuna outlook hesabınızı Türkçe kullanabilirsiniz.

Burada ayrıca hesap ayrıntıları, diğer hesaplardan e-posta gönderme/alma, otomatik tatil yanıtları gönderme, e-posta iletme, gereksiz e-postaları engelleme, mesajlaşma geçmişi, e-posta altına imza gibi ayarları düzenleyebilirsiniz.