Archive for Mayıs, 2012

Android’de Counter Strike oyna

Salı, Mayıs 29th, 2012

Bilgisayar oyunlarının atalarından biri olan Counter Strike’ı cebinizden de oynaya bilirsiniz. Android 2.0 ve üzeri yüklü tüm telefonlarda deneyebileceğiniz Counter Strike oyunu oldukça başarılı. Mouse’un, klavyenin tadını vermese de dokunmatik ekran sayesinde yolda herhangi bir yerde bir zamanlar önünden kalkmadığınız oyunu cebinizdeki android yüklü tablet veya telefonla oynaya bilirsiniz.

[stextbox id=”download”]Android Counter Strike indir[/stextbox]

Google Projects Glass resimleri ve video

Pazartesi, Mayıs 28th, 2012

Google gözlük projesi yavaş yavaş gün ışığına çıkmaya başlıyor. Bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz görüntülü gözlükler artık günlük hayatta kullanılabilecek. Tam olarak gün yüzüne çıkmayan proje hakkında pek birşey söyleyemiyoruz. Duyduğumuz bilgilerle 720p video çekebilme, Google Plus’a direkt olarak görüntü transfer etme gibi özellikler mevcut olacakmış. Google gözlüğü ile çekilmiş resimleri Google Plus‘tan takip edebilirsiniz.

Ttnet BlackBeryy PlayBook kampanyası

Cumartesi, Mayıs 26th, 2012

Ttnet abonelerine özel 24-36 aylık vade ile 24.90TL – 19.90 TL taksitle + sınırsız Ttnet wifi BlackBeryy PlayBook(16 GB hafıza) sahibi ediyor. Online başvuru sayfasından ön başvuru yapabilirsiniz. Kampanya hakkında daha detaylı bilgi için buradaki adresi ziyaret edebilirsiniz.

Andorid uygulamalarını da destekleyen OS 2.0 işletim sistemi sayesinde bu uygulamaları sorunsuzca çalıştırmakta. Öne çıkan bazı özelliklerinden bahsetmek gerekirse; BlackBeryy PlayBook 2.0 da

  • 1024X600 çözünürlükte 7″ LCD ekran
  • 1 GHZ işlmeci 1 GB Ram
  • 16-32-64 GB dahili hafıza (TTnet Playbook 16 GB hafızada)
  • 3 MP ön 5 Mp HD video çekebilen kamera
  • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n , Micro USB port, Micro HDMI port, Bluetooth v2.1 + EDR
  • Navigasyon
  • Html5 ve Flash desteği

öne çıkan özelliklerinden. BlackBeryy PlayBook resmi internet sayfasından da bilgi alabilirsiniz.(http://us.blackberry.com)

Ülkemize yeni geldiği için fiyatı hakkında bilgi yok.

Ücretsiz web tasarımı kitabı indir

Perşembe, Mayıs 24th, 2012

Ülkemizin nadide web arayüz tasarımcısı Hasan Yalçın‘ın aylarca çalışması sonucu Türkçe Modern Web Tasarımı kitabı çıktı. Ücretsiz e-kitap olarak indirebileceğiniz bu eşsiz kaynak 133 sayfa. Tasarımcıların el altında bulundurması gereken bu kitap da; kurumsal web sitesi tasarımı, blog tasarımı, tasarım için gereklilikler, tasarımdaki renklerin önemini vb. bir çok bilgiyi Hasan Yalçın’ın Modern Web Tasarımı kitabında bulabilirsiniz.

Ücretsiz web tasarımı kitabını buradan indir

2012’nin en çok izlenen reklamları

Çarşamba, Mayıs 23rd, 2012

2012’nin geçtiğimiz zaman boyunca sosyal medyada en çok izlenen, paylaşılan reklam videoları. Nike, Google gibi daha çok ünlü firmaların süresi uzun olduğu halde reklam videoları internet üzerinde tıklanma rekorları kırmış.

Nike reklamı

Tic Tac firmasının reklamı

Mercedes reklamı

Tippex

Honda

Volkswagen

Google

Studie43

32 milyon izlenme sayısı ile en ilginç TNT(televizyon kanalı) reklamı

İnternete hızlı bağlanma programı

Salı, Mayıs 22nd, 2012

İnternet hızından şikayetçi olanlar mini bir çözümümüz var. Auslogics Internet Optimizer programı ile internete öncesine göre daha hızlı bağlanıp sörf yapabilirsiniz. Buradan indirebileceğiniz Auslogics programı kurduktan sonra açılan pencere internet hızınızı seçip otomatik optimizasyonu başlatıp en iyi bağlantı ayarlarını oluşturduktan sonra iyileştirme seçeneği ile optimizasyonu bitirin.

[stextbox id=”download”]http://www.downloadcrew.com/article/23452-auslogics_internet_optimizer[/stextbox]

Microsoft’un yeni sosyal ağı Socl

Pazartesi, Mayıs 21st, 2012

Facebook’a rakip yeni bir sosyal mecra olan Microsoft’un So.cl dünyaya merhaba dedi. Daha çok öğrencilere yani öğrenmeyi, paylaşmayı, araştırmayı sevenlere hitaben oluşturulmuş proje. Facebook veya Windows Live hesabınızla girebileceğiniz So.cl rakiplerine nazaran biraz daha sade.

Yeni sosyal ağı denemek için tıklayın So.cl

Vodafone dan 7 TL’ye sınırsız internet

Pazar, Mayıs 20th, 2012

Vodafone yeni aylık cepnet paketleri ile ayda %50 indirimle ilk 3 ay 7 TL’den cep telefonunuzdan sınırsızca internete bağlanabilirsiniz. 250 veya 500 MB tarifeleri aştığınız zaman ise ayriyeten para ödemenize gerek yok. Kotanızı aştığınızda adil kullanım olarak hız 96 kbps’ye düşerek sınırsız internet bağlantınız devam etmekte.

Kampayaya katılıp sınırsız cepten internet kullanmak için yapmanız gereken; 250 MB tarife için ABONE CEPNET250 yazıp 3636’ya, veya 500 MB tarifeyi kullanmak için ise ABONE CEPNET500 3636‘ya göndermeniz yeterli.

Kampanya hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın