Archive for Aralık, 2011

Uzun süreli bilgisayar kullananlar için

Pazar, Aralık 25th, 2011

Başlık uzun olduğu için buradan devam edelim. Malum uzun süreli bilgisayar kullanım oranı artmakta, işyerleri okul, ev, ofis vs. beraberinde getirdiği kolaylıklar yanında bir takım rahatsızlıklar da getirdiği bilinmekte. Radyasyon, fiziksel rahatsızlıklar ve göz problemleri.

İlk ikisini atlayarak 3. göz rahatsızlığı ile alakalı ufak bir anekdot ile yazımı sonlandırmak istiyorum. Gözlerde ağrı, kızarma gibi şikayetleri azaltmak için gün ışığına duyarlı saate duyarlı otomatik monitör rengini ayarlayan mini program geliştirilmiş.

F.lux isimli program anlık saate göre gün içinde hissettirmeden monitör ışık rengini otomatik ayarlıyor. Doktor tavsiyesi mi bilmiyorum. Bilginiz olsun kullanmak isteyen olursa paylaşmak istedim.

İlgili web sitesi : http://stereopsis.com/flux/

[stextbox id=”download”]http://stereopsis.com/flux/flux-setup.exe[/stextbox]

 

Hızlı çoklu facebook eklentisi

Pazartesi, Aralık 5th, 2011

Facebook’a daha hızlı girmek ve bir kaç hesabı messenger gibi aynı anda kullanmak ister miydiniz. Bir çoğumuzun birden fazla facebook hesabı olduğunu biliyoruz. 2 hesabımızda aynı anda girebilmek için en kötü 2 farklı tarayıcıya ihtiyaç duyardık. Falan, fişman.. Tarayıcıların yükselen yıldızı olan Chrome eklenti desteği sayesinde yapılan facebook hızlı giriş eklentisi sayesinde birden fazla fb hesabına girme zahmeti kalkıyor.

fbQuickLogin isimli Chrome eklentisi sayesinde 5 farklı facebook hesabına aynı tarayıcı üzerinden tekar tekrar şifre yazmadan tek tıkla hesaptan hesaba geçiş yapıp hızlı girebiliyorsunuz. Eklentiyi kullanabilmek için bilgisayarınızda Google Chrome web tarayıcısı yüklü olması gerekir. Yüklü değilse bağlantıya tıklayıp bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. hızlı facebook eklentisini yüklemek için ise buradan eklentiyi aktif edip alttaki videodaki gibi uygulayarak çoklu ve hızlı facebook‘un tadını çıkarabilirsiniz.