Archive for Ağustos, 2011

Ücretsiz minimalist wordpress temaları

Pazar, Ağustos 28th, 2011

Dünyanın en çok kullanılan site yönetim sistemi(wordpress) için geliştirilmiş ücretsiz dağıtılan şablonları ilgilerine sunmaktan mutluluk duyarak yazıma devam ediyorum. Portföy, resim galeri, firma tanıtım, blog, portal tarzlarında temaları bu gibi işlevsel şekillerde kullanabilirsiniz. Yazıyı fazla uzatmadan web aleminde import ettiğim temalara geçelim.

Agency wordpress teması

Tema, Türkçe karakter uyumsuz başlığı haricinde premium temalara taş çıkartacak görünümünde.

Önizlemeİndir

Blossomsoft teması

Ana sayfada tablı yazıların bulunduğu portal siteleri ve tanıtım sitelerine uygun sliderlı tema

Önizlemeİndir

Portföy resim galerili tema

Resim galerisi veya portföy sayfalar için kullanabileceğiniz ücretsiz wp şablonu

Önizlemeİndir

Hyper Space blog şablonu

Önizlemeİndir

Parallax teması

Önizlemeİndir

Online Age of Empires oyunu

Pazar, Ağustos 28th, 2011


Strateji oyunu deyince ilk akla gelen oyunların başında Age of Empires uzun yıllardır oyun severlerin vazgeçilmezlerinden oldu. Grafik görüntüsü kötü olduğu halde Age of Empires 2 sürümü hala oynanmakta. Hamaci ağ üzeriden de oynanan bu oyuna şimdide online versiyonu katıldı. 16 Ağustos 2011 itibari ile sunulan Online Age of Empires oynamak için ageofempiresonline.com web adresinden gerekli dosyalarını indirip savaşa başlayabilirsiniz. 40 saatlik kısmı ücretsiz olan Age of Empires daha ileri gitmek isteyenler ücret karşılığı devam edebilecek.

Vodafone ile HTC Flyer Tablet ayda 75 TL

Cuma, Ağustos 26th, 2011

1.5 GHz işlemcili, 7 inçlik, Android işletim sistemli HTC Flyer Tablet almak isteyenlere duyurulur. Vodafone ile 24 ay boyunca 1 GB internet paketiyle ayda 75 TL ye sahip olabiliyorsunuz. Vodafone Red üyelerine sağlana bu kampanya sayesinde oratalama 1.500 TL değerindeki HTC Tablete sahip oluyorsunuz. Faturalı aboneler için geçerli olan kampanya 31 Aralık 2011 kadar geçerli olacak.

Vodafone HTC Flyer Tablet kampanyası hakkında daaha fazla bilgi için tıklayın

HTC Flyer Tablet teknik özelliklerinden bahsedecek olursak; Android işletim sistemli 7 inçlik 1024 X 600 çözünürlüklü tablete 1.5 GHz lik işlemci, 1 GB Ram ve 32 GB dahili hafıza kullanılmış. 5 megapixel kamera ve 1.3 megapixel lik ön kamerası ile görüntülü konuşma veya fotoğraf yakalamada günümüz şartlarında ideal. Bluetooth, Wi-Fi, GPS bağlantı özelliklerine sahip olan Flyer Tablet tüm ihtiyaçları neredeyse karşılamakta. Diğer özelliklerini incelemek için buradan ziyaret edebilirsiniz.

Vodafone ayda 5 TL ye HTC kampanyası

Cuma, Ağustos 19th, 2011

Vodafone herkes akıllı telefon sahibi olsun diyerek seçeğiniz her hangi bir tarife(faturalı cep avantaj, red, cep kamu, cep çiftçi, gençlik veya esnaf tarifelerinden) üzerinden +5 TL üzerine ekleyerek HTC Wildfire S modelli telefonun sahibi olunabiliyor. Ayrıca 6 ay boyunca da 100 MB internet hediye veriliyor.

Faturalı cep avantaj, red, cep kamu, cep çiftçi, gençlik veya esnaf tarifelerinin herhangi birini 24 aylık abonelik şartı ile 700 TL’lik telefonu ayda 5 TL ödeyerek sahibi oluyorsunuz.

Ücretlendirme, tarifeler hakkında bilgi, katılım koşulları, esaslar ve kampanya hakkında diğer bilgileri öğrenmek için tıklayın

HTC Wildfire S özellikleri

Android 2.1 işletim sistemi
3G , Wi-Fi IEEE 802.11 b/g internet bağlantı özellikleri
Dahili GPS anten, Google Maps, HTC Footprints yer bulma lokasyonları
5 megapiksel kamera
32 GB’a kadar SD 2.0 uyumlu hafıza kartı

daha fazlasını www.htc.com bağlantısına tıklayarak öğrenebilirsiniz.

İşte kent reklamı böyle bir şey

Perşembe, Ağustos 18th, 2011

Ramazan bayramının yaklaşmasıyla televizyonda sıkça gördüğümüz Kent şekerlerinin Bayram böyle bir şey reklamına rastlamışsınızdır. Reklamın müziği, şarkısı nereden esinlendiğini merak edenler için söyleyelim; zamanın Türk pop müzik sanatcısı Erol Evgin’nin İşte Öyle Bir Şey parçasından ilham alınarak yapıldığını alttaki videoları izleyerek görebilirsiniz. Şimdiden mutlu bayramlar…

Kent bayram reklamı

Erol Evgin İşte öyle birşey

Facebook da seninle en uyumlu kişiyi bul

Çarşamba, Ağustos 10th, 2011

Dışarıdan bir çok uygulamanın geliştirildiği Facebook’a WHO Search isminde yeni bir uygulama daha katıldı. Türk girişimi olarak bilinen WHO Search sayesinde facebook üzerinden; kişiliğinize, ilişki durumunuza, duygusal ve sosyal yaşantınıza en uygun kişi veya kişileri bulabiliyorsunuz.

Bunu yapabilmek için apps.facebook.com/whosearch/ adresinden bağlanıp, kişilik özelliklerinizi öğrenebilmek için WHO Search sizi bir ankete davet ediyor. Anket gayet basit, sorulan soruya alttaki size en uygun olan resimli cevabı tıklamanız yeterli oluyor. Sizden gelen bu cevaplar kişilik özellikleriniz adı altında alanda saklanıyor. Bundan sonra yapmanız gereken sadece size uygun; şehir, yaş, cinsiyet ve uyum tercih kriterlerini seçmek kalıyor. Bunun akabinde ara butonuna bastıktan sonra sizinle aynı cevapları veren(aynı olayda benzer duyguları yaşayan, çeşitli algoritmalar sonucunda) istediğiniz kriterlerde en uygun kişi veya kişileri listeliyor.

Bu listeleme sonunda görsel olarak(tip, güzellik, endam vs) uyumlu gördüğünüz kişi ile bağlantı kurabilmek, bilgilerine ulaşabilmek için WHO kredisi yükleyeyip akabinde mutlu sona ulaşıyorsunuz(Mutluyuz, Evleniyoruz…). Ve son olarak kredi sayfasında da göreceğiniz, Sean Maguire‘nın sözü ile yazıyı noktalamak istiyorum;

“Mükemmel değilsin. Bulacağın insan da mükemmel olmayacak. Asıl soru birbiriniz için mükemmel olup olmadığınız. Önemli olan bu.”

Turkcell tablet bilgisayar kampanyası

Pazar, Ağustos 7th, 2011

Mobil interneti yayma politikası doğrultusunda ilerleyen Turkcell müşterilerine kampanyalı tabletler sunuyor. Tablet Turkcell‘den alınır sloganı ile 10-15 Ağustostarihlerinde başlayan kampanyada 24 aylık sözleşme ile; Galaxy Tab 10.1, HTC Flyer, Dell Streak 5‘den birini markasına göre sabit ücret ödeyerek sahip olunabilecek.

Dünyanın en ince tableti 10.1 inçlik Samsung Galaxy Tab 10.1 15 Ağustos’dan itibaren 250 MB interneti ile ayda 75 TL‘ye alınabilecek.

7 inç ekranlı HTC Flyer yanında 250 MB internet paketi ile ayda 75 TL‘ye alınabilecek.

Taşıması biraz daha kolay küçük tablet tercih edenlere ise 5 inçlik 5Mp’lik kamerasıyla yüksek kalitede fotograf çekme imkanı sağlayan Dell Streak 5 250 MB internet ile ayda 43 TL‘ye sahip olunabilecek.

Kampanya hakkında daha fazla bilgi için alttaki bültenden faydalanabilirsiniz.

Turkcell, “herkese mobil internet” stratejisi doğrultusunda, müşterilerine en yeni tabletleri sunmaya devam ediyor. Dünyanın en ince tableti Samsung Galaxy Tab 10.1 başta olmak üzere her boyutta, en iyi tablet alternatifleri, en avantajlı internet paketleriyle Turkcell’de. Samsung’un 10.1 inçlik Galaxy’sinin yanında 5 inç ekranlı Dell Streak 5 ve 7 inç ekranlı HTC Flyer da Ağustos ayında Turkcell müşterileriyle buluşuyor. Tablet fırsatları, Turkcell 3G hızında avantajlı internet paketleriyle birlikte Turkcell İletişim Merkezleri’nde

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, müşterilerinin yenilikçi ve öncü ürünleri Turkcell 3G hızıyla kullanabilmeleri için çok avantajlı ve alternatifli kampanyalar sunmaya devam ediyor. Turkcell müşterileri, yeni Samsung Galaxy Tab 10.1’in yanı sıra 7 inç ekranlı HTC Flyer ve 5 inç ekranlı Dell Streak 5alternatifleri ile Turkcell 3G hızında maksimum tablet deneyimi yaşayabilecekler.

Dünyanın en ince tableti Samsung Galaxy Tab 10.1 ilk kez ve sadece Turkcell’de

Turkcell, 8.6 milimetrelik dünyanın en ince mobil tableti Samsung Galaxy Tab 10.1’i 15 Ağustos 2011 itibariyla hayata “dokunmak” isteyenlerin beğenisine sunuyor. 1.0GHz Çift Çekirdek işlemcisiyle yalnızca 565 gram ağırlığındaki Samsung Galaxy Tab 10.1, sözleşmeli olarak her ay, 250 MB interneti ile ayda sadece 75 TL’ye alınabilecek. Ayrıca dileyen müşteriler 1 GB ve 4 GB’lık internet paketi seçenekleriyle de Samsung Galaxy Tab 10.1’e sahip olabilecekler. Galaxy Tab ile tablet dünyasına yeni bir boyut getiren Samsung, cihazın 10.1 inçlik yeni versiyonunda aynı zamanda, Android işletim sisteminin son sürümü (Honeycomb 3.1) ile Adobe Flash desteği ve Full HD özelliği de sunuyor.

HTC Flyer Turkcell 3G farkıyla

Tüm dünyada büyük ilgi gören HTCFlyer , not almaya, çizim yapmaya, hatta gerektiğinde dijital dokümanları imzalamaya olanak sağlayan bir kaleme sahip. Turkcell 3G kalitesi ve hızıyla, üstelik en avantajlı fiyatlarla müşterisine sunulacak olan HTC Flyer, Turkcell İletişim Merkezleri’nden 24 ay sözleşmeli olarak her ay 250 MB interneti ile ayda sadece 75 TL’ye alınabilecek. 10 Ağustos’ta başlayacak kampanyada dileyen aboneler, HTC Flyer’a 1 GB ve 4 GB’lık internet paketi seçenekleriyle de sahip olabilecekler.

Küçük Tablet Sevenlere Turkcell’den “Küçük Dev” Dell Streak 5

Dell Streak 5, 1 Ghz’lik işlemcisi ve 5 inç’lik ekranı ile uygulamalar üzerinde oldukça yüksek bir performansa sahip. Aynı zamanda 5Mp’lik kamerasıyla yüksek kalitede fotograf çekme, konuşma ve SMS alıp gönderme özellikleri ile de oldukça kullanışlı..

10 Ağustos’ta başlayacak kampanyda 24 ay sözleşmeli olarak, her ay 250 MB interneti ile ayda sadece 43 TL’ye sunulan Dell Streak 5’in yine Turkcell avantajlarıyla 1 GB ve 4 GB’lık internet paketi seçenekleri de mevcut.

Turkcell Avea Vodafone Ramazan kampanyaları

Perşembe, Ağustos 4th, 2011

Ramazan ayının bereketi ile operatörlerin de bu aya nazaran bir çok kampanyaları bulunmakta. Ramazan ayı boyunca sunulan Turkcell, Avea ve Vodafone operatörlerinin hat kullanıcılarına, gıda ürünlerinden çıkan hediyelerden ziyade(kola kapakları, hediye dakikalar vs.) indirimli konuşma, mesajlaşma gibi kampanyaları bulunmakta.

Güncel Avea Turkcell Vodafone 2014 ramazan kampanyaları için tıklayın

Avea’nın Ramazan ayında kullanıcılarına sunduğu kampanya;

26 Temmuz ile 29 Ağustos tarihleri arasında sunulan günde her yöne 60 dakika 2 TL paketini KAYIT yazıp 2460 göndererek gün içinde 2 TL karşılığında 60 dakika konuşabilirsiniz. Bu paket sadece gün içinde geçerli olup istediğiniz günlerde 2 TL karşılığında paketi satın alabiliyorsunuz. Avea’nın diğer kampanyalarını öğrenmek için buradan ziyaret edebilirsiniz.

Turkcell’in Ramazan kampanyaları;

  • Sahurda internet kampanyası sayesinde, 29 Ağustos’a kadar SAHUR yazıp 2222‘e göndererek 02:00-06:00 arası 250MB internet paketini kullanım hakkı kazanıyor.
  • AYLIK 100 veya AYLIK 150 paketlerinden birini alarak 29 Ağustos’a kadar 22:00-06:00 arası Turkcell’liler ile ekstra 1000 dakika kazanıyor. Genel olarak daha fazla bilgi ve diğer Turkcell kampanyalrına göz atmak için tıklayın

Vodafone Ramazan kampanyası;

Vodafone 1-29 Ağustos tarihleri arasında her yüklemeye ekstra 100 dakika veriyor. Yükleyeceğiniz miktara bağlı olarak;

  • 5 TL yükleyerek 1 gün boyunca Vodafone kullanıcıları ile 100 dakika
  • 10 TL yükleyerek 1 hafta boyunca Vodafone kullanıcıları ile 100 dakika
  • 20 TL yükleyerek 1 ay boyunca Vodafone kullanıcıları ile 100 dakikaya kadar konuşma süresi kazanıyor.

Kampanyada kazandığınız dakikaları öğrenebilmek için;
1 gün geçerli 100 dakika : *123#53#
1 hafta geçerli 100 dakika : *123#55#
1 ay geçerli 100 dakika : *123#57#