Turkcell 20 TL ile 3 dakikası 50 kuruş

Turkcell’in yeni kampanyasını duydunuz mu? Duymadıysanız duyuralım; Turkcell Super Tarife ile 20 TL yükleyene hemde her yöne 30 gün boyunca 3 dakikası 50 kuruşa konuşma imkanı sağlıyor.

Süper tarifeli değilseniz, bu kampanyadan yaralanabilmek için EN UCUZ yazıp 2222’ye sms gönderip bu tarifeye geçmeniz gerekir.(Tarife değişikliği ayda 1 kez gerçekleşeceği unutmayın! Ayrıca geçiş sms ücreti 50 kuruştur.) Kampanyaya dahil olabilmek için ise TL yüklemeden önce bir kerelik BEDAVA SUPER yazıp 2222 sms göndermeniz yeterli. Aynı ay içinde iki kez 20 ve üzeri TL yükllediğinizde kampanya süresi öteleneceğini de unutmayın..

Süper kart 50 TL ile her yöne 10 dakikası 50 kuruşa konuşabilir, 30 TL ile her yöne 5 dakikası 50 kuruşa konuşabilir, 20 TL yüklemeniz karşılığında ise 3 dakikasi 50 kuruşa konuşabilirsiniz. Bu kampanyaya 31.07.2011 tarihine kadar katılabileceğinizi unutmayın!

Daha fazla bilgi için tıklayın; Turkcell Süper Tarife

Süpercan oyunu ve kurulumu

Türkiye’nin ilk yerli çizgi film kahramanının ücretsiz oyunu Süpercan ile merhaba. 7 yaş ve üzeri çocuklar için yapılmış bu oyunu bilgisayarınıza nasıl kurulacağını gösterelim. Kuruluma geçmeden önce oyun hakkında atıfta bulunacak olursak; TTÇocuk tarafından ücretsiz olarak yayınlanmakta. Çocukların bu oyun sayesinde, Marvel kahramanı ile süpercan’ın maceralarını eğitici, öğretici bir şekilde vakit geçirmelerine sağlamakta.

Oyun kurulumuna geçecek olursak; ilk olarak ilgili web sitesinden(www.supercanoyun.com) oyunu indirin. Bilgisayarınıza indirdiğiniz bu dosyayı çalıştırın ve kuruluma başlayın. Kurulum bittikten sonra oyunun açılması için onay işlemi gerekmekte. Bu onay işlemini ücretsiz olan 0 800 211 41 41’i bir kerelik arayarak kısa bant kaydını dinleyip onay kaydınızı gerçekleştirin. Ardından tekrar menüye gelerek ev telefon numaranız ile onayı aktifleştire bilirsiniz.

shiftdelete.net’in hazırlamış olduğu alttaki video ile Süpercan oyunu kurulumunu öğrenebilirsiniz;

Vodafone telefon ayda 10 TL

Cep Avantaj veya Cep Kamu tarifelerine abone olan Vodafone kullanıcılarına özel sunulmuş, ayda 10 TL’ye Vodafone markalı akıllı telefon. Cep Avantaj veya Cep Kamu tarifelerine 24 ay boyunca abone olmak şartı ile Vodafone 945 veya Vodafone 547 markalı telefonlarından birine sahip oluyormuşsunuz. Ayrıca kampanyaya katılanlara 3 ay boyunca geçerli toplam 1.5 GB internet ücretsiz.

Tarifeler hakkında detaylı bilgi, ve tarfiye geçebilmek için tıklayın; Cep avantaj , Cep kamu. Cep kamulu olmayanlar 29.04.2011 tarihinden itibaren yeni abone alımına ve geçişlere kapatıldığını da vurgulayalım.

945 modelinin genel özellikleri ;

Android 2.1 Eclair işletim sistemi
5 MP kamera
GPS ve navigasyon Google Uygulamaları, G-Sensor
Konuşma süresi 240 dakika, bekleme süresi 200 saat
MicroSD hafıza kartı yuvası, 16 GB’a kadar artırılabilir hafıza, Dahili kullanıcı hafızası: 512 MB

 

 

547 modelinin genel özellikleri ;

20 MB dahili hafıza
2 MP kamera
8 GB’ye kadar hafıza desteği
Opera Mini, E- Posta, Facebook, Twitter, Vodafone Live, SMS, MMS uygulamaları

8.5 Milyar dolara Skype Microsoft’un

Messenger ‘ın katili gibi görünen telefon görüşmesi ve görüntülü iletişimi sağlayan Skype, Microsoft tarafından 8.5 Milyar dolara satın alındı. VoIP teknolojisi ile çalışan bu yazılım 2005 yılında Ebay tarafından 2.6 Milyar dolara satın alınmıştı. Ve şimdi 10 Mayıs 2011 de 8.5 Milyar dolara Skype’i Ebay’den Microsoft tarafından satın alındı.

Microsoft’un Skype’yi alarak yaptığı bu hamle ile iletişime verdiği önemi göstermiş oldu. Bu satın alma ile ilerleyen zamanlarda Xbox, Kinect ve Windows Phone’a Skype desteğinin geleceğini belirtmiş.

Eski Telsim reklamları

Televizyon reklamlarından sıkıldınız mı? Cevabı hayır diyenlerin sesini duyuyorum. Şimdiki eğlenceli reklamlar bitarafa eski reklamlar da unutulmayacak kadar eğlenceliydi. Maksat ortam biraz nostaljik kokması babında, Vodafone’nun yani eski adı ile Telsim‘in unutulmaz 2001-2002 yılları arasında yayınlanmış bir kaç reklamını topladık, iyi seyirler…

Not: Bu reklamları 14 yaşından küçüklerin izlemesi anlamsızdır.

Yılmaz Erdoğan ve boyacı rolünde Volkan Demirok ile oynadığı reklamı


Reklamda boyacı çocuk oyunculuğunu ispat edebilmek için telefonunu başkası arıyormuş gibi yapar. Reklamdaki replikler; Hiç davranma benimkidir, Normal yurdum insanı…

Cem Yılmaz Ajda Pekkan 2053 reklamı


Cem Yılmaz gençlik zamanlarını torunlarına anlatır. Bu arada hiç yaşlanmayan Ajda Pekkan geçer… Reklamdaki replikler; Zıplama lan baban gibi, Merhaba merhaba Ajda Pekkan…

Fatih Terim Milan teknik direktörü zamanı Telsim reklamı


Küçük çocuk Fatih Terim’den imza ister fakat çocuğunun amacı farklıdır…

TTnet bulut ile verileriniz her yerde

Bi zamanlar hardisksiz bilgisayarlar olacak söylenilmiştide inanmamıştık. Tüm verilerimiz internet ortamında olup istediğimiz bilgisayardan veya platformdan ulaşılabilecek seviyeye gelecekmişiz demeden yavaş yavaş bu rüyanın gerçekleşeceğini görür gibiyiz. TTnet abonelerine bu günlerde NETDİSK ile Dosyalarınız Hep Yanınızda!‏ reklam maili posta kutunuza düşmüştür.

Peki nedir bu Netdisk olayı soracak olursanız; ilk cümlelerinde de açıklamaya çalıştığım gibi değerli, anlamlı verilerinizi güvenli(128 bit koruma) internet ortamında saklamaya yarayan sistem. Yani anlayacağınız artık verilerimizi internet de saklama devri yavaş yavaş başlamış durumda. TTnet abonelerine deneme amaçlı sunmuş olduğu ücretsiz 1 GB alanı kullanmaya başlayarak bulutlardaki deponuzu deneyebilirsiniz. Aylık 5 TL ücret ile 50 GB kadar verilerinizi depolayabilir veya daha fazlasına ihtiyaç duyuyorsanız aylık 10 TL ücret ile limitsiz alanın tadını çıkarabilirsiniz.

Bulut mimari üzerine kuru bu sistem sayesinde internetteki deponuza her yerden ulaşabilirsiniz. TTnet abonesiyseniz deneme paketi ile başlamanızı tavsiye ederim. www.ttnetbulutu.com adresine girip TTnet kullanıcı adı şifresi ile giriş yapın ve ardından ilgili programı indirip bilgisayarınıza yükleyin. Bu program, bilgisayarınızda ki verileri buluttaki deponuza taşımayı sağlayacaktır. Program Türkçe arayüz ile çalıştığı için kullanımı ve kurulumu çok kolay. Resimler yardımıyla da kolaylıkla kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgiyi Sıkça Sorulan Sorular bölümünde bulabilirsiniz.

Gelişen Türkiye internet ağ alt yapısı ile bu sistemin yaygınlaşacağına inanıyorum. Ancak bi taraftanda güvensizlik içinde dedikodu yapanları duyuyorum. Ya değerli verilerimize başka biri ulaşırsa ?….

Ecemed Diyaliz Sistemleri

Böbrek hastalarının böbrek yetersizliği nedeniyle, vücutta biriken fazla sıvı ve atık maddelerin yarı geçirgen bir zar aracılığıyla temizlenmesi işlemini gerçekleştiren diyaliz tedavisi ihtiyaç duyan bireylere yönelik tedavi hizmeti ve ürünler sunan Fresenius Medikal Hizmetler A.Ş’nin Türkiye mümessili bulunduğu Fresenius Medical Care firmasına ait, Türkiye’deki bir çok bölgede bulunan diyaliz cihazlarının bakım onarım, yedek parça satışı gibi birçok işlemleri gerçekleştiren 6. Bölge Yetkili teknik servisi Ecemed firması.

Firma; 4008B/S Hemodiyaliz, 5008S Hemodiyaliz, Multifiltrate Hemofiltrasyon, Prometheus Karaciğer Destek Tedavisi , Body Composition Monitor – Vücut kompozisyon Monitörü, Art Standart Yoğun Bakım cihazlarının hizmetini vermektedir.

Ecemed Medikal Elektronik Sistemleri hakkında daha fazla bilgi, iletişim bilgilerini alabilmek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz. ecemed.com.tr